بیابان زدایی و درختکاری 2000 هکتار از اراضی استان خوزستان

به گزارش وبلاگ دریا، خبرگزاری خبرنگاران-با مشارکت شرکت ملی نفت ایران، عملیات اجرایی بیابان­زدایی و درختکاری 2000 هکتار از اراضی استان خوزستان همزمان با 29 دی روز هوای پاک شروع خواهد شد.

بیابان زدایی و درختکاری 2000 هکتار از اراضی استان خوزستان

به گزارش خبرگزاری وبلاگ دریا از اهواز ، روز دوشنبه (22 آذرماه 1400) نشستی با حضور نمایندگان مدیریت نظارت بر طرح های عمرانی منطقه ها نفتخیز شرکت ملی نفت ایران، مشاور مدیرعامل در امور اجرایی، نمایندگان اداره کل منابع طبیعی خوزستان، رئیس روابط عمومی و تنی چند از کارشناسان شرکت ملی منطقه ها نفتخیز جنوب برای هماهنگی در اجرای این طرح برگزار گردید.

در این نشست مقرر شد عملیات اجرایی درختکاری و بیابان­زدایی پس از مشخص کانون های ریزگرد استان خوزستان از سوی اداره کل منابع طبیعی خوزستان، همزمان با 29 دی ماه روز هوای پاک شروع گردد.

بر اساس اعلام اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان خوزستان این اعتبار برای عملیات بیولوژیک، بیومکانیک و حفاظت از عرصه های اجرایی در 2000 هکتار از کانون های ریزگرد استان خوزستان هزینه خواهد شد.

گفتنی ست برای اجرای این طرح مدیریت نظارت بر طرح های عمرانی منطقه ها نفتخیز با امضای تفاهم نامه ای با اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان خوزستان 500 میلیارد ریال اعتبار اختصاص داد.

طرح بیابان زدایی برای تثبیت شن های روان و نهال کاری 200 هزار هکتار از اراضی خوزستان از سال 1389 با مشارکت وزارت نفت شروع شده است و بر اساس آن هر سال بخشی از این طرح اجرا می گردد.

انتها پیغام./

منبع: خبرگزاری آریا

به "بیابان زدایی و درختکاری 2000 هکتار از اراضی استان خوزستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیابان زدایی و درختکاری 2000 هکتار از اراضی استان خوزستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید