تامین انرژی برای استقرار انسان در مریخ محقق شد!

به گزارش وبلاگ دریا، دیجیاتو نوشت: دانشمندان باور دارند که روش تأمین انرژی برای استقرار انسان ها در مریخ را پیدا نموده اند.

تامین انرژی برای استقرار انسان در مریخ محقق شد!

دانشمندان باور دارند که روش تأمین انرژی برای استقرار انسان ها در مریخ را پیدا نموده اند. آن ها در مطالعه ای تازه مدعی شده اند که توربین های بادی می توانند حتی به مناطقی از این سیاره که به خوبی به نور خورشید دسترسی ندارند و یا استفاده از انرژی هسته ای می تواند در آن ها سخت باشد، انرژی برسانند.

به گزارش واشنگتن پست، پژوهشگران مرکز تحقیقات ایمز ناسا در کالیفرنیا در مطالعه ای مدعی شده اند که بادهای مریخ می توانند تأمین نماینده انرژی مورجهانز انسان در این سیاره باشند. در این مقاله آمده است: انرژی بادی یک منبع انرژی ارزشمند برای مأموریت های آینده در مریخ است که پیش تر در نظر گرفته نشده بود.

مدت ها تصور می شد که استفاده از انرژی بادی در مریخ به خاطر اتمسفر رقیق آن ناممکن است و عملاً بادها شدت کافی برای به حرکت درآوردن توربین ها را نخواهند داشت. اما ویکتوریا هارت ویک از ناسا پیروز شده است که با یاری مدل های اقلیمی این سازمان فرضیات قبلی را رد کند و نشان دهد که بادها هم می توانند منبعی مستقل یا مکمل برای تأمین انرژی در این سیاره باشند.

او و همکارانش با استفاده از اطلاعات مأموریت های Mars Global Surveyor و Viking، حداکثر انرژی قابل فراوری در بخش های مختلف این سیاره را محاسبه نموده و سپس نتیجه را با محاسبات قبلی پیرامون انرژی مورجهانز برای مأموریت 500 روزه 6 نفر مقایسه کردند.

23 نقطه برای استفاده از انرژی بادی در مریخ مناسب هستند

محققان درنهایت متوجه شدند که انرژی بادی می تواند مکمل مناسبی برای انرژی خورشیدی باشد و حتی در بعضی از نقاط این سیاره، به طور کامل جانشین انرژی خورشیدی گردد. براساس این مطالعه، 23 نقطه در سیاره سرخ وجود دارد که می توان در آن ها توربین بادی ساخت و برق فراوری کرد.

بااین حال، هنوز با اطمینان نمی توان گفت که فناوری های انسان چه زمانی برای شروع اکتشافات در مریخ آماده می شوند. محققان می گویند: ما از تحقیقات بیشتر برای توسعه فناوری توربین های بادی به منظور عملکرد مؤثر در شرایط مریخ و فراوری انرژی بیشتر از بادهای این سیاره استقبال می کنیم.

سازمان های فضایی در نقاط مختلف جهان در نظر دارند که در دهه های پیش رو انسان را به مریخ ببرند. بااین حال، برای اکتشافات انسانی در این سیاره به منابع انرژی مختلفی احتیاج است. مأموریت های فعلی در این سیاره از انرژی خورشیدی استفاده می نمایند، اما این منبع نمی تواند در ساعات شب یا درحین طوفان های گردوغبار که جلوی ورود نور خورشید به سیاره را می گیرند، کارآمد باشند.

انرژی هسته ای هم یکی از گزینه های احتمالی است، اما استفاده از آن در نزدیک پایگاه های بشری می تواند ریسک هایی را برای انسان ها در پی داشته باشد. نتایج مطالعه حاضر در مجله Nature منتشر شده است.

227227

منبع: خبرآنلاین

به "تامین انرژی برای استقرار انسان در مریخ محقق شد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تامین انرژی برای استقرار انسان در مریخ محقق شد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید