تست شخصیت شناسی براساس علاقه به 6 حیوان خانگی

به گزارش وبلاگ دریا، حیوان مورد علاقه شما مستقیماً متاثر از ویژگی های شخصیتی خود ما است.

تست شخصیت شناسی براساس علاقه به 6 حیوان خانگی

وبلاگ دریا | داشتن حیوان خانگی در چند سال اخیر باب شده است. استاندارد زندگی در سطح جهان و متعاقباً ذهنیت انسان ها بهبود یافته است. حیوانات خانگی که زمانی دارایی لوکسی به حساب می آمدند، امروزه صاحبانی از تمام طبقات فقیر و غنی جامعه دارند و با آن ها مانند عضوی از خانواده رفتار می گردد. اما انتخاب نوع درست حیوان خانگی برای بسیاری از افراد خالی از دردسر نیست.

به گزارش وبلاگ دریا ، انواع زیادی از حیوانات خانگی وجود دارند که انتخاب نوع درست را برای ما به یک چالش تبدیل می نمایند. سگ، گربه، ماهی، پرنده و همستر بعضی از رایج ترین انواع حیوانات خانگی امروز هستند. بر اساس مطالعات صورت گرفته در این زمینه، حیوان خانگی شما می تواند بازتابی از نوع شخصیت شما باشد.

تست شخصیت شناسی براساس حیوان خانگی

1. سگ

سگ محبوب ترین حیوان خانگی جهان است. بی علت نیست که آن را برترین دوست انسان نامیده اند. سگ حیوانی دوست داشتنی، باهوش، دلسوز و در صورت نیاز درنده است. این ها ویژگی هایی است که صاحبان سگ دوست دارند در سگ خودشان ببینند. اگر سگ حیوان مورد علاقه شما است، خود شما هم پرانرژی و خوش برخورد هستید. ترجیح نمی دهید تنها زندگی کنید و ذاتاً برونگرا هستید. شما به کرات با مردم معاشرت می کنید و نگاه شاد و مثبتی به زندگی دارید. بدون تعامل با دیگران احساس نومیدی می کنید. باملاحظه و محتاط هستید. عمیقاً همدل و ازخودگذشته اید. در زندگی مصمم و حمایتگر هستید و رفاه عزیزانتان در اولویت قرار می دهید.

2. گربه

پس از سگ، گربه محبوب ترین انتخاب دوستداران حیوانات خانگی است. گربه ها به اندازه سگ ها وفادار نیستند و خلق و خویشان متغیرتر از سگ ها است، اما به توجه و مراقبت کمتری نیاز دارند. افراد درونگرا و کم حرف بیشتر به گربه ها علاقه دارند. صاحبان گربه ها با تنها زندگی کردن مسئله ای ندارند و به جای خانه ای در حومه شهر، معمولاً در آپارتمان زندگی می نمایند. اگر صاحب گربه هستید، از نظر اجتماعی زیاد فعال نیستید، اما به معنی واقعی کلمه هم گوشه گیر و غیراجتماعی نیستید بلکه دوست دارید با کسانی که هم سلیقه و هم فکر شما هستند معاشرت کنید و روابط نزدیکی با آن ها بسازید. از درون تشنه استقلال و ماجراجویی هستید. شما جستجوگری با روح آزاده هستید که خلاقیت، شوخ طبعی و انگیزه بالایی دارد. با وجود این گاهی اوقات نگران و دلواپس می شوید.

3. اسب

اسب به عنوان حیوان مزرعه، انتخاب بعیدی به نظر میرسد، با وجود این جزو انتخاب های محبوب مردم است. اسب میان تمام حیوانات خانگی به بیشترین مراقبت نیاز دارد و در مقابل کمترین اندازه علاقه را بروز می دهد. با این حال، این حیوان در عمل به عنوان ابزار جابجایی و یاری رسانی در بلند کردن اشیاء سنگین به کار می آید. اگر صاحب اسب هستید، نظم و ترتیب را دوست دارید، ماجراجو هستید، استاندارد های بالایی در زندگی دارید و گاهی اوقات می توانید اندکی پرتوقع باشید. با تمام وجود مراقب عزیزانتان هستید و برای وفاداری و حمایت ارزش قائل هستید. شخصیت بی پروا، محتاط و مسلطی دارید، اما مهربان و دلسوز هم هستید.

4. لاک پشت

لاک پشت و خزندگان دیگر هم انتخاب های بعیدی برای حیوان خانگی به نظر می رسند، چون تقریباً مهارتی در احساس و نشان دادن محبت ندارند. داشتن لاک پشت نشانه ای از درون گرایی است. شما دوست ندارید کانون توجه باشید و تنهایی را ترجیح می دهید. شما به همرنگ شدن با جماعت گرایش دارید، اما در صورت نیاز پای حرف خودتان می ایستید. منطقی، باهوش و سخت کوش هستید. بلندپروازی می کنید و در عین حال برای رسیدن به خواسته هایتان کوشش می کنید. لاک پشت ها طول عمر زیادی دارند، حتی بیشتر از صاحبانشان!

5. ماهی

ماهی انتخاب عجیبی به عنوان حیوان خانگی است، اما فضای زندگی شما را سرشار از انرژی و هیجان می نماید. ماهی ها رنگ ها و اندازه های مختلفی دارند و چشم نواز هستند، به نگهداری زیادی نیاز ندارند و در مقابل، چیزی جز زیبایی ظاهری و آرامش برای شما ندارند. اگر صاحب ماهی هستید، از زندگی راضی هستید و ذات بی خیال و خوش بینی دارید. خونسرد و خوش سلوک، سرشار از انرژی و بسیار خیال پرداز هستید. بعلاوه نسبت به بیشتر افراد از نظر احساسی قویتر هستید و می توانید در موقعیت های سخت، عقل و خونسردی خودتان را حفظ کنید.

6. پرنده

پرنده به عنوان حیوان خانگی نماد برون گرایی است. پرندگان به مراقبت میانه نیاز دارند و به راستی آرامش دهنده هستند. اگر صاحب پرنده هستید، احتمالا شخصیت گرم و دلسوزی دارید. از نظر اجتماعی فعال و ذاتاً خوش معاشرت هستید. بی پرواتر از دیگران سخن می گویید و فرصت یک گفتگوی خوب را از دست نمی دهید. ریسک پذیر هستید و با پایبندیِ طولا نی مدت به هدف (جنبش/انگیزه) مشکل دارید. دوست دارید در زندگی پیشرفت کنید و درجا زدن را دوست ندارید. باهوش و بلندپرواز هستید.

نتیجه گیری

حیوانات خانگی همراهانِ شگفت انگیز و پشتیبانِ عاطفی ما در گذراندن روز های سخت زندگی هستند، البته به شرط اینکه نوعِ درستی از آن ها را برای خودتان انتخاب نموده باشید. حیوانات خانگی به عشق و توجه ما نیاز دارند، اما اگر با شخصیت ما ناسازگار باشند، نگهداری از آن ها چالش برانگیز خواهد شد. امیدواریم این مطلب در انتخابِ درست حیوان خانگی به شما یاری نموده باشد.

منبع: jagranjosh

مترجم: زهرا ذوالقدر

این مطلب صرفا برای تفریح و افزایش اطلاعات عمومی تهیه شده و به معنای تایید نگهداری حیوان خانگی نیست.

منبع: فرادید

به "تست شخصیت شناسی براساس علاقه به 6 حیوان خانگی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تست شخصیت شناسی براساس علاقه به 6 حیوان خانگی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید