تعداد ملی پوشان کرونایی والیبال به 5 رسید، در انتظار واکسن

به گزارش وبلاگ دریا، نتایج تست PCR دوم بازیکنان دعوت شده به اردوی تیم ملی، دریافت شد که متأسفانه جواب آزمایش سه بازیکن دیگر نیز مثبت است و قرنطینه شدند.

تعداد ملی پوشان کرونایی والیبال به 5 رسید، در انتظار واکسن

سیامک افروزی با اعلام این خبر افزود: بر اساس پروتکل های مشخص شده، بازیکنانی که وارد اردو شدند، دارای آزمایش منفی کرونا بودند و بر همین اساس، پوریا یلی و علی اصغر مجرد که نتیجه تست شان مثبت بود، اجازه ورود نیافتند و قرنطینه شدند.

افروزی با بیان اینکه برای اطمینان بیش تر، دوباره از تمام بازیکنان وارد شده به اردو (18 نفر) در بدو ورود تست کرونا گرفته شد، شرح داد: روز پنجشنبه نتایج مشخص شد و متأسفانه نتیجه آزمایش سه نفر دیگر از بازیکنان (پوریا فیاضی، محمدرضا حضرت پور و آرمان صالحی) مثبت است.

وی در گفتگو با روابط عمومی فدراسیون والیبال ادامه داد: چون محمدرضا حضرت پور دارای علائم کرونا بود، دو هفته به قرنطینه می رود. پوریا فیاضی و آرمان صالحی هم که علائم نداشتند، به مدت 10 روز قرنطینه می شوند. البته این بازیکنان پس از انتها دوران قرنطینه خود، مجدداً تست PCR می دهند و در صورتی که نتیجه آن منفی باشد، وارد اردو خواهند شد.

پزشک و فیزیوتراپیست تیم ملی والیبال گفت: بر اساس پروتکل های مشخص شده، بازیکنان تا روز 14 فروردین تمرین نخواهند داشت و به دلیل تعطیلی روز جمعه هر بازیکنی که اردو را ترک کند، شنبه قبل از شروع تمرینات باید دوباره تست کرونا بدهد.

وی تاکید کرد: هیچ فرد دیگری داخل اردو درگیر ویروس کرونا نشده است و پنج بازیکنی که اعلام شد، در تعطیلات نوروز مبتلا شده اند. همه نفرات حاضر نیز با رعایت دقیق پروتکل ها در جمع ملی پوشان هستند.

افروزی با بیان اینکه پیگیر دریافت واکسن برای ملی پوشان هستیم، افزود: مسئولین کمیته ملی المپیک قول مساعد داده اند که به زودی واکسن کرونا برای بازیکنان تیم ملی والیبال اختصاص دهند و امیدوارم این وعده هرچه زودتر عملی شود تا بازیکنان و کادر فنی، با تمرکز بیش تری تمرینات خود را پیگیری کنند.

امیرخوش خبر سرپرست تیم ملی والیبال نیز گفت: با توجه به نتیجه مثبت تست محمدرضا حضرت پور و آرمان صالحی و قرنطینه شدن این دو بازیکن، با نظر ولادیمیر آلکنو سرمربی تیم، اسماعیل طالبی نیز در پست لیبرو به جمع ملی پوشان دعوت شد. این بازیکن تا روز شنبه دو بار تست خواهد داد که در صورت منفی بودن، وارد اردو می شود.

تیم ملی والیبال ایران در سال جاری لیگ ملت ها و بازی های المپیک توکیو را پیش رو دارد و خود را برای حضور شایسته در این رقابت ها آماده می کند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "تعداد ملی پوشان کرونایی والیبال به 5 رسید، در انتظار واکسن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعداد ملی پوشان کرونایی والیبال به 5 رسید، در انتظار واکسن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید