داورزنی: بین مربی روس و آرژانتینی باید یکی را برای تیم ملی انتخاب کنیم

به گزارش وبلاگ دریا، رئیس فدراسیون والیبال گفت: بین مربی روس و آرژانتینی باید یک نفر را انتخاب کنیم که این تصمیم را با مشورت کمیته فنی انجام می دهیم.

داورزنی: بین مربی روس و آرژانتینی باید یکی را برای تیم ملی انتخاب کنیم

به گزارش گروه ورزشی وبلاگ دریا، محمدرضا داورزنی، رئیس فدراسیون والیبال در مورد جلسه هم اندیشی روز گذشته و تصمیماتی که برای ادامه لیگ اتخاذ شده به برنامه صبح ورزش رادیو ورزش گفت: تصمیماتی که فدراسیون درباره آغاز لیگ برتر گرفت، با توجه به جلسه هم اندیشی اول فصل بود که خود باشگاه ها این مدل را پذیرفتند. طبیعتاً ما هم قبل از آن با ستاد ملی مبارزه با کرونا هماهنگ نموده بودیم و دستورالعمل هایی که برای ورود و خروج به سالن و رختکن ها باید رعایت می شد را در دستور کار قرار دادیم.

رئیس فدارسیون والیبال ادامه داد: سفرهای متعددی صورت می گرفت؛ حتی برخی از تیم ها سفرهای دو پروازه داشتند که این مسئله باعث می شد برخی از موارد عدم رعایت پروتکل ها دست تیم ها نباشد. زمانی که دیدیم شرایط بیش از اندازه بحرانی شده، با هماهنگی باشگاه ها مسابقات را تعطیل کردیم تا تغییری در شرایط برگزاری انجام دهیم که جلسه هم اندیشی دیروز در همین جهت بود.

داورزنی توضیح داد: در جلسه دیروز با حضور باشگاه ها بحث ها و روش های مختلفی مطرح شد که هم بتوانیم تعداد سفرها را کم کنیم و هم تعداد مسابقات را از هفته ای دو تقابل کاهش دهیم که این مسئله فشار را از روی بازیکنان کمتر خواهد نمود؛ چرا که وقتی بدن تحت فشار قرار می گیرد، آسیب پذیری شخص نسبت به کرونا افزایش پیدا می نماید. در نهایت تصمیم گرفته شد که دور رفت مسابقات را با مدلی که طراحی شد، تمام کنیم و دور برگشت را به مدل لیگ ملت ها به انتها برسانیم.

وی درباره زمان برگزاری دور رفت و برگشت رقابت های لیگ گفت: رقابت های دور رفت 15 آبان آغاز می گردد و اواسط آذر ماه به انتها می رسد. دور برگشت بر اساس مدلی که پیش بینی شده یک استان میزبان می گردد و تیم ها در گروه های 4 تایی به رقابت می پردازند.

داورزنی در ارتباط با گزینه های راهنمایی تیم ملی گفت: بر اساس تصمیماتی که کمیته فنی فدراسیون گرفت با 5 مربی طراز اول جهان وارد مذاکره شدیم که از این تعداد به 3 مربی روس، آرژانتینی و ایتالیایی رسیدیم. از مربی روس و آرژانتینی برنامه ها را گرفته ایم. مربی ایتالیایی قرار بود هفته گذشته برنامه اش را ارائه دهد که هنوز این اتفاق نیفتاده است؛ البته این مربی در حال رصد شرایط والیبال ایران است. با توجه به شرایط عمومی کشور، مربی ای که برای تیم ملی انتخاب می گردد قرار است از فروردین ماه در کشورمان حضور عملی داشته باشد. بیشتر تیم هایی که در المپیک هستند، اکنون کار باشگاهی می نمایند و زیر نظر مربیان باشگاهی هستند.

وی اضافه نمود: مربی ای که انتخاب می گردد باید نسبت به بازیکنان شناخت داشته باشد. اکنون مربیانی که مدنظر ما هستند بررسی کامل 30 بازیکن ما را دارند. المپیک میدان بزرگی است و جایی برای جوانگرایی نیست؛ بنابراین شرایطی که داریم اصلاً نگران نماینده نیست.

داورزنی در پاسخ به این سوال که شانس کدام مربی برای راهنمایی تیم ملی بیشتر است، مطرح نمود: اکنون ما بین مربی روس و آرژانتینی باید یک نفر را انتخاب کنیم که این تصمیم را با مشورت کمیته فنی انجام می دهیم. انشالله در هفته آینده جلسه ای برگزار می گردد و مربی تیم را انتخاب می کنیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "داورزنی: بین مربی روس و آرژانتینی باید یکی را برای تیم ملی انتخاب کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "داورزنی: بین مربی روس و آرژانتینی باید یکی را برای تیم ملی انتخاب کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید