تقویم جدید آزمون زبان انگلیسی تولیمو اعلام شد

به گزارش وبلاگ دریا، تاریخ و نحوه برگزاری آزمون زبان انگلیسی پیشرفته (Tolimo:E-A 2020) برای 6 دوره 153، 154، 155، 156، 157 و 158 اعلام شد. این آزمون ها به صورت الکترونیک و در مراکز رسمی برگزار می شوند.

تقویم جدید آزمون زبان انگلیسی تولیمو اعلام شد

به گزارش خبرنگار دانشگاه وبلاگ دریا، متقاضی شرکت در آزمون زبان انگلیسی پیشرفته (تولیمو) می توانند در دوره های 153، 154، 155 و 156 آزمون زبان انگلیسی پیشرفته (تولیمو) که به روش الکترونیکی منحصراً در شهر تهران برگزار می گردد، شرکت نمایند.

آن دسته از داوطلبانی که متقاضی شرکت در آزمون هستند، می توانند در زمان مقرر نسبت به ثبت نام در پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش اقدام نمایند.

داوطلبان برای شرکت در جلسه آزمون باید ساعت 7 و 30 دقیقه صبح روز آزمون، به مرکز برگزاری که در زمان ثبت نام انتخاب نموده اند، مراجعه نمایند. تمامی داوطلبان باید حتماً قبل از شروع فرآیند آزمون ساعت 8:00 صبح در محل حوزه امتحانی مربوطه حضور داشته باشند، عدم حضور به موقع تا فرآیند آزمون و تأخیر بیش از 15 دقیقه، منجر به لغو آزمون متقاضی خواهد شد.

سه موسسه آموزش عالی خصوصی در تهران و مشهد نیز از جمله مراکز برگزار نماینده آزمون تولیمو هستند که داوطلبان برای اطلاع از این مراکز می توانند به سایت سازمان سنجش مراجعه نمایند.داوطلبان ضروری است منحصراً به مرکزی که در زمان ثبت نام آن را انتخاب نموده اند، مراجعه کنید. در سایر مراکز از آن ها آزمون به عمل نخواهد آمد.

مدارک مورد احتیاج برای شرکت در آزمون

فرآیند برگزاری آزمون در ساعت 8:00 صبح شروع خواهد شد، و داوطلبان باید قبل از شروع فرآیند در محل برگزاری حضور داشته باشند. از آنجایی که آزمون به صورت الکترونیکی و به وسیله رایانه برگزار می گردد برای داوطلبان کارت ورود به جلسه پیش بینی نشده است و احتیاجی به ارائه کارت شرکت در جلسه آزمون در این روش نیست.

داوطلبان باید با یک یا دو کارت شناسایی معتبر شامل: (کارت ملی هوشمند، شناسنامه عکس دار، گذرنامه، گواهینامه رانندگی و کارت سرانجام خدمت (برای آقایان))، به حوزه امتحانی ذیربط مراجعه نمایند.

آزمون زبان انگلیسی پیشرفته (Tolimo)، شامل دو مرحله تستی و تشریحی است، که داوطلبان باید توسط رایانه (کامپیوتر)، پاسخ سوالات تستی و همچنین متن مربوط به پاسخ سوال تشریحی را، تایپ و ثبت نمایند.

بخش ها، تعداد سوالات و مدت زمان پاسخگویی به آن ها معین شده است. بخش های تستی: شامل 105 سوال است و داوطلبان باید جمعاً در مدت 80 دقیقه به آن سوالات پاسخ دهند.

بخش اول: ساختار و بیان نوشتاری (Structure and Written Expression)؛ تعداد سوالات 35 سوال (15 سوال تکمیل جمله و 20 سوال شناسایی خطا)، مدت پاسخگویی 22 دقیقه.

بخش دوم: درک مطلب شفاهی - شنیداری (Listening Comprehension)؛ تعداد سوالات 35 سوال و مدت پاسخگویی 18 دقیقه شامل 20 گفتگوی کوتاه 20 سوال، 2 گفتگوی طولانی 8 سوال، 3 سخنرانی 7 سوال است.

سوالات بخش شنیداری (درک مطلب شفاهی) به صورت مستقل برای هر داوطلب به وسیله هدست پخش خواهد شد، و داوطلبان باید با توجه به متن سوال که از هدست پخش می گردد، نسبت به انتخاب یکی از چهار گزینه ای که در رابطه با سوال مربوط به این بخش (درک مطلب شفاهی) است، اقدام نمایند. داوطلبان باید توجه داشته باشند، متن سوالات شنیداری فقط یک بار پخش می گردد و قابل تکرار نیست، لذا ضروری است تمام حواس و دقت خود را برای شنیدن صوت منتشره به کار ببندند، تا ضرری متوجه آنان نگردد.

بخش سوم: خواندن و درک مطلب (Reading Comprehension): تعداد سوالات 35 سوال، مدت پاسخگویی 40 دقیقه.

بخش تشریحی: نوشتاری (Writing): شامل یک سوال است که داوطلبان باید در مدت 30 دقیقه به وسیله رایانه (کامپیوتر) به سوال مربوط پاسخ دهند. داوطلبان در این قسمت باید از مهارت تایپ جملات، با کیبورد برخوردار باشند.

همراه داشتن ماسک و دستکش لاتکس برای کلیه داوطلبان، الزامی است، مرکز آزمون مجاز است، از ورود داوطلبان به سالن آزمون، بدون همراه داشتن لوازم حفاظتی، خودداری کند.

داوطلبان باید گذرنامه، کارت ملی هوشمند، اصل شناسنامه عکس دار، گواهینامه و یا کارت سرانجام خدمت (برای آقایان) و یک نسخه از تقاضانامه ثبت نام به همراه داشته باشند.

داوطلبان باید از آوردن هرگونه وسایل اضافی شامل: نوشت افزار (اتوماتیک، خودنویس، اتود، روان نویس و …)، کیف یا ساک دستی، کتاب، جزوه، ماشین حساب، تلفن همراه، هندزفری، ساعت یا دستبند، انگشتر هوشمند، پیجر و… اکیداً خودداری نمایند. ممکن است محلی برای نگهداری این وسایل در حوزه های امتحانی پیش بینی نشده باشد، لذا حوزه های امتحانی مسئولیتی در قبال نگهداری از این وسایل ندارند.

صحبت کردن با سایر داوطلبان یا رد و بدل کردن هر نوع وسیله از قبیل لوازم التحریر، نت (یادداشت)، … در جلسه امتحان به عنوان تقلب و تخلف محسوب می گردد، و با داوطلب متخلف برابر قانون رسیدگی به تخلفات و جرایم در آزمون های سراسری رفتار خواهد شد.

همراه داشتن هرگونه وسایل غیرمجاز شامل دستگاه های ارتباط الکترونیکی، تلفن همراه، ساعت هوشمند، انگشتر هوشمند، دستبند هوشمند و یا ماشین حساب در جلسه آزمون طبق قانون رسیدگی به تخلفات و جرایم در آزمون های سراسری، موجب محرومیت از گزینش در آزمون می گردد.

در صورت به وجود آمدن هرگونه مشکل در فرآیند برگزاری آزمون، ضروری است داوطلبان، حداکثر تا 4 روز بعد از برگزاری هر آزمون به وسیله سیستم پاسخگویی اینترنتی به نشانی: www.sanjesh.org با این سازمان مکاتبه و درخواست خود را ثبت نمایند. درخواست های واصله بعد از تاریخ فوق، قابل آنالیز و پیگیری نخواهد بود.

داوطلبان به منظور پاسخگویی به سوالات خود می توانند، به بخش پاسخگویی اینترنتی سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه نموده و از مراجعه حضوری به سازمان، خودداری نمایند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "تقویم جدید آزمون زبان انگلیسی تولیمو اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تقویم جدید آزمون زبان انگلیسی تولیمو اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید