توضیح رئیس سازمان انرژی اتمی پیرامون ادعای آژانس درباره منطقه ها آلوده

به گزارش وبلاگ دریا، محمد اسلامی پیش از ظهر امروز (چهارشنبه، 4 مردادماه) در حاشیه برگزاری هیات دولت گفت: دستاورد تکمیلی ما آن است که توانستیم از فسفات هم کیک زرد تولید کنیم که اضافه می شود به منابع پرتو زا اورانیوم. همکاران ما توریوم هم را به نتیجه رسانده اند.

توضیح رئیس سازمان انرژی اتمی پیرامون ادعای آژانس درباره منطقه ها آلوده

به گزارش فارس؛ رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: نیروگاه بوشهر 1020 مگاوات به طور پیوسته در ساعت برق تولید می کند و به سمت 20 هزار مگاوات تولید برق در حال حرکت هستیم.

وی گفت: نقشه راه بومی سازی نیروگاه های اتمی یکی از اقدامات مهمی است که در راستای سند جامع 20 ساله سال گذشته انجام شد و به حمدالله امروز یک نقشه راه کاملا کاربردی و اجرایی را در دست داریم.

اسلامی در ادامه افزود: در اولین گام عملیات اجرایی نیروگاه کارون آغاز شده است؛ ساخت اجزا و قطعات آن در صنایع کشور در حال امضای قرار داد است. صنعت هسته ای باید بتواند کل فرآیند خود را در طراحی، ساخت، مجتمع سازی و بهره برداری را به صورت داخلی انجام دهد. در برنامه پنج ساله هفتم این امر پیش بینی شده است.

وی گفت: در پنج منطقه ساحلی کشور را برای احداث نیروگاه شناسایی کردیم و به سمت تولید 20 هزار مگاوات برق هسته ای در حال حرکت هستیم. ایران و آژانس تعامل پیوسته و پایدار دارند؛ روابط ما با آژانس براساس بیانیه اسفندماه با آقای گروسی بر مبنای پادمان و ان. پی. تی است.

رئیس سازمان انرژی اتمی تاکید کرد: در مورد 2 مکان به جای مانده که مدعی بودند به اورانیوم آلوده است مدارک و مستندات را به آژانس ارسال کردیم، اگر مورد پذیرش واقع نشود روشنگری خواهیم کرد و مدارک و مستندات بیشتری ارایه خواهیم کرد.

منبع: فرارو

به "توضیح رئیس سازمان انرژی اتمی پیرامون ادعای آژانس درباره منطقه ها آلوده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توضیح رئیس سازمان انرژی اتمی پیرامون ادعای آژانس درباره منطقه ها آلوده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید