خبرنگاران ادامه نقض آتش بس دریمن از سوی ائتلاف سعودی

به گزارش وبلاگ دریا، تهران- خبرنگاران- ائتلاف سعودی با ادامه تجاوز نظامی به یمن، در 24 ساعت گذشته، 316 بار آتش بس در استان الحدیده یمن (غرب) را نقض کرد.

خبرنگاران ادامه نقض آتش بس دریمن از سوی ائتلاف سعودی

به گزارش شبکه خبری المسیره، یک منبع امنیتی، پرواز هفت فروند جنگنده بر فراز مناطق الفازه، حیس، الجبلیه و الجاح را از جمله موارد نقض آتش بس برشمرد.

وی همچنین گفت که پرواز 21 فروند هواپیماهای جاسوسی بر فراز مناطق التحیتا، الجبلیه و الجاح و نیز 64 حمله توپخانه ای و 224 مورد تیراندازی از دیگر موارد نقض آتش بس در الحدیده بوده است.

دولت مستعفی یمن و جنبش انصارالله در مذاکرات صلحی که 22 آذر 97 در استکهلم پایتخت سوئد انجام شد، به توافق هایی درباره استان های ساحلی الحدیده و تعز از جمله اجرایی شدن آتش بس در الحدیده دست یافتند؛ اما این توافق ها با توجه به اختلاف های 2 طرف بر سر جزئیات آن، اجرا نشده است.

محاصره و تداوم درگیری، سبب شده بیشتر یمنی ها محتاج کمک های انسانی باشند.

بر اثر تجاوز عربستان به یمن، تا به امروز هزاران یمنی به شهادت رسیده اند و میلیون ها یمنی در آستانه قحطی قرار دارند و طبق اعلام سازمان ملل، یمن بدترین بحران های انسانی در جهان را تجربه می کند.

با وجود تلاش های انصارالله یمن برای برقراری صلح اما ائتلاف سعودی همچنان اصرار دارد به حملات خود و نیز محاصره این کشور ادامه دهد.

عربستان پس از پنج سال از آغاز جنگی همه جانبه که علیه مردم یمن به راه انداخت، نه تنها به اهداف خود دست نیافته، بلکه هزینه های زیادی را به اقتصادش تحمیل کرده است.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران ادامه نقض آتش بس دریمن از سوی ائتلاف سعودی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران ادامه نقض آتش بس دریمن از سوی ائتلاف سعودی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید