دانشجویان، خانواده خود را بیاورند تا تعهد عدم تکرار تجمع بدهند!

به گزارش وبلاگ دریا، بهادر کرمی، رئیس دانشگاه یاسوج در مورد شایعه اخراج دانشجویان این دانشگاه توضیحاتی ارائه کرد. لازم به ذکر است که طی چند روز گذشته در فضای مجازی اخباری مبنی بر اخراج 200 نفر از دانشجویان دانشگاه یاسوج منتشر شده بود.

دانشجویان، خانواده خود را بیاورند تا تعهد عدم تکرار تجمع بدهند!

به گزارش ایسنا، بهادر کرمی گفت: بعد از اینکه عده ای از دانشجویان به ناحق و به بهانه اینکه یک استاد سر یک کلاس به دانشجویان توهین کرد، که اصلا استاد به کسی توهین نکرد و دروغ محض بود و خودم شخصا فایل صوتی کلاس مذکور را گوش دادم و این مساله دروغ محض بود.

وی اضافه کرد: عده ای از دانشجویان به این بهانه طی دو روز (سی ام مهرماه و یکم آبان ماه 1401) جمع شدند روز اول برعلیه همین استاد شعار دادند و روز دوم با وجود اینکه در بین آن ها حاضر شدم و قول پیگیری مساله را دادم و متفرق شدند مجددا جمع شدند و آغاز کردند به شعار های هنجارشکنانه که با تذکر جدی دادن متفرق شدند و رفتند.

رئیس دانشگاه یاسوج اظهارکرد: قرار بود دانشجویان روز سوم جدی تر به میدان بیایند و تجمع نمایند که طی روز دوم براساس دستورات صورت گرفته از سوی وزارت و استان، طبق قانون دانشجویان خاطی را که حرف گوش کن نیستند، اقدام بازدارنده جهت کنترل شرایط انجام دادیم و حدود 70 - 80 نفر دانشجو بودند که برای 20 دانشجو حکم تعلیق یک تا دو ترم زده ایم. روز سوم اوضاع کنترل شد و تجمعی صورت نگرفت و پس از ان فضا و جو دانشگاه آرام است. پس از اینکه دانشجویان تعلیقی پیگیر بودند که حکم آن ها لغو گردد، 10 روز مهلت دادیم که به شرطی که جو دانشگاه آرام باشد و دانشجویان خانواده های خود را به دانشگاه بیاورند تا در جریان قرار بگیرند در صورتی که خانواده متعهد گردد که این رفتار ها از سوی بچه ها دانشجوشان تکرار نگردد احکام صادر را به حالت تعلیق در می آوریم و دانشجویان به کلاس درس خود برمی گردند.

رئیس دانشگاه یاسوج بیان نمود: البته بعضی از این دانشجویان سرکلاس خود حاضر می شوند و جو و فضای دانشگاه آرام شده و خبری نیست. اخبار اخراج 200 نفر از دانشجویان دانشگاه یاسوج کذب محض است و هیچ کدام صحت ندارد و احکام صادره تنها حکمی اولیه بازدانده هستند. اگر دانشجو قوانین و مقررات دانشگاه را رعایت کند بنایی بر اخراج دانشجو نداریم.

وی بیان نمود: نشست با انجمن های علمی، تشکل های سیاسی و کانون های فرهنگی دانشجویی دانشگاه را آغاز کردیم، دنبال هستیم که با درخواست این تشکل ها تریبون های آزاد اندیشی برگزار کنیم تا تبادل نظر نمایند، اردو های فناوری و بازدید های علمی را در دانشگاه آغاز کردیم و 30 برنامه فرهنگی جهت اجرا در دانشگاه تصویب شده است که به زودی اجرا می شوند.

رئیس دانشگاه یاسوج بیان نمود: همه اکنون جو دانشگاه عادی و کلاس ها دایر است البته طی همان دو روز تجمع دانشجویان هم کلاس ها دایر بود تنها طی دو ساعت 16 تا 18 بعضی از دانشجویان کلاس نرفته بودند.

لازم به ذکر است که طی چند روز گذشته در فضای مجازی اخباری مبنی بر اخراج 200 نفر از دانشجویان دانشگاه یاسوج منتشر شده بود.

منبع: فرارو

به "دانشجویان، خانواده خود را بیاورند تا تعهد عدم تکرار تجمع بدهند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دانشجویان، خانواده خود را بیاورند تا تعهد عدم تکرار تجمع بدهند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید