در جدیدترین پذیرش اکسپرس انتری 5000 متقاضی دعوت شدند

به گزارش وبلاگ دریا، کانادا امروز بیست و پنجم نوامبر جدیدترین پذیرش اکسپرس انتری را برگزار کرد؛ مجموعا 5000 دعوتنامه نصیب متقاضیانی شد که در سیستم جامع رتبه بندی حداقل 469 امتیاز داشته اند. بدین ترتیب از ابتدای سال 2020 تا امروز مجموعا 97,350 دعوتنامه برای تقاضا جهت اقامت دائم کانادا صادر شده است. لازم به ذکر است متقاضیان فرانسه زبان در این پذیرش امتیاز بیشتری گرفته اند. چرا که همانگونه که در خبرهای قبلی به اطلاع رسید، اداره مهاجرت، شهروندی و پناهندگی کانادا اخیرا اظهار داشت که متقاضیان فرانسه زبان از این پس برای مهارت های زبان فرانسه 25 امتیاز می گیرند و متقاضیان دوزبانه (مسلط به دو زبان انگلیسی و فرانسه) تا 50 امتیاز نصیبشان می گردد.

در جدیدترین پذیرش اکسپرس انتری 5000 متقاضی دعوت شدند

کانادا در اواخر ماه اکتوبر از برنامه سطوح چندگانه مهاجرت رونمایی کرد؛ طبق این برنامه قرار است از ابتدای سال آینده میلادی تا 2023 کانادا سالانه 400 هزار مقیم دائم را جذب کند. بیش از 100 هزار نفر از این مهاجران تازه به وسیله برنامه های تحت مدیریت اکسپرس انتری در دسته اسکیلدورکر فدرال به کانادا می آیند.

لازم به ذکر است سیستم اکسپرس انتری سیستمی برای مهاجرت به کانادا است که در سه دسته کارگر ماهر فدرال، مشاغل دارای مهارت و تجربه کانادایی از سراسر دنیا بر پایه امتیازات و معیارها مهاجر جذب می نماید. کاندیدها بر اساس امتیازی که در سیستم جامع رتبه بندی دارند دسته بندی می شوند؛ این سیستم به کاندیدها بر اساس تسلط بر زبان انگلیسی یا زبان فرانسوی (دو زبان رسمی کانادا)، سن، تحصیلات و سابقه کار امتیازدهی می نماید. برای کاندیدهایی که بالاترین امتیاز را داشته باشند به تناوب برگزاری پذیرش ها ITA (دعوتنامه برای تقاضا جهت اقامت دائم) صادر می گردد. برای ورود در صف انتظار اکسپرس انتری داشتن پیشنهاد کار الزامی نیست. متقاضیانی که از طرف استان انتخاب می شوند 600 امتیاز اضافی در سیستم جامع رتبه بندی دریافت می نمایند و بدین ترتیب در پذیرش بعدی اکسپرس انتری حتما از آنها برای تقاضا جهت اقامت دائم کانادا دعوت خواهد شد. متقاضیانی که مایل به ارائه پروفایل اکسپرس انتری خود هستند می توانند علیرغم برقراری محدودیت های کرونایی این کار را انجام دهند. اداره مهاجرت کانادا پروفایل های تازه را می پذیرد و به درخواست های اقامت دائم رسیدگی می نماید.

در سیستم CRS عوامل متعددی منجمله سن، تحصیلات، سابقه کار، تسلط بر زبان انگلیسی یا فرانسه ارزیابی می شوند. از متقاضیانی که بالاترین امتیاز را دارند دعوت می گردد تقاضای خود را برای اقامت دائم کانادا ارائه نمایند.

در این پذیرش از قاعده tie-break استفاده شده است: 15 اکتوبر 2020 راس ساعت 08:50:10 به وقت استاندارد شرقی. این بدین معنی است که تمام متقاضیانی که امتیاز آنها در سیستم جامع رتبه بندی 469 و بالاتر بوده است و قبل از این تاریخ و ساعت پروفایل اکسپرس انتری خود را وارد صف انتظار نموده اند در این دور از صدور دعوتنامه ها پیروز به دریافت دعوتنامه شده اند.

چه کسانی دعوت شدند؟

در زیر به نمونه های فرضی از متقاضیانی که در این پذیرش دعوتنامه دریافت کردند توجه کنید:

مهشید و فرشید به ترتیب 29 و 35 ساله هستند. هر دو در آزمون آیلتس شرکت نموده و در مهارت های شنیداری و خواندن نمره 8، در مهارت نشتاری مره 7.5 و در مهارت مکالمه نمره 7 گرفته اند. مهشید فوق لیسانس دارد و سه سال به عنوان حسابدار مشغول کار بوده است. فرشید هم لیسانس دارد و شش سال اخیر را به عنوان برنامه نویس مشغول بوده است. نه مهشید و نه فرشید تا کنون در کانادا نه کار نموده اند و ته تحصیل. مهشید متقاضی اصلی بود و باعث شد هر دو وارد صف انتظار اکسپرس انتری شوند. امتیاز مهشید در سیستم جامع رتبه بندی 476 بوده و برای دریافت دعوتنامه در پذیرش امروز مورخ 25 نوامبر کافی بوده است.

المیرا 30 ساله است یه سال به عنوان مدیر مشغول به کار بوده است. مدرک تحصیلی او لیسانس است. سطح زبان انگلیسی او پیشرفته و سطح زبان فرانسه اش میانه است. با اینکه المیرا تا به حال در کانادا نه کار نموده و نه تحصیل با داشتن 478 امتیاز در سیستم جامع رتبه بندی واجد شرایط دریافت دعوتنامه در پذیرش امروز اکسپرس انتری بوده است.

منبع: ویزا موندیال

به "در جدیدترین پذیرش اکسپرس انتری 5000 متقاضی دعوت شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در جدیدترین پذیرش اکسپرس انتری 5000 متقاضی دعوت شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید