راه اندازی شهرک سلامت مانع مهاجرت کادر درمان می گردد

به گزارش وبلاگ دریا، ایمانیه، از نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی خواست تا با پیگیری برای راه اندازی شهرک سلامت در شیراز، موجب توسعه توریسم درمانی، افزایش اشتغال، رونق مالی و جلوگیری از مهاجرت کادر درمان شوند.

راه اندازی شهرک سلامت مانع مهاجرت کادر درمان می گردد

به گزارش وبلاگ دریا از شیراز، محمدهادی ایمانیه استاندار فارس در نشست مجمع نمایندگان مردم فارس در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به طرح سطح بندی در حوزه خدمات درمانی شهرستان های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی شیراز، تاکید نمود: مجموعه دانشگاه علوم پزشکی شیراز خود را متعهد بداند که شهرستان های استان را در سطح درمانی خود حفظ نموده و خدمات مرتبط با سطح آن شهرستان ها ارائه گردد.

او بعلاوه سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شیراز را طبیبی وفادار به مردم معرفی کرد که ماندگاری و ارایه خدمات تخصصی و فوق تخصصی او در دانشگاه علوم پزشکی، نشان دهنده اخلاق، تعهد و مسوولیت پذیریش در راستای کمک به مردم به ویژه مستضعفان جامعه است.

ایمانیه بر عزم جدی و همگانی نمایندگان مردم فارس و مسئولان مجموعه سلامت در تامین سلامت جامعه تاکید نمود.

او پیگیری تکمیل و بهره برداری از پروژه های نیمه تمام حوزه سلامت در شهرستان های استان و اجرای اقتصادیات عادلانه در حوزه سلامت را از دیگر موضوعاتی عنوان نمود که نیازمند توجه نمایندگان فارس در مجلس است.

رئیس مجمع نمایندگان فارس و نماینده مردم شهرستان های زرقان و شیراز در مجلس شورای اسلامی نیز دکتر سید وحید حسینی، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شیراز را نیرویی انقلابی دانست و به نمایندگی از نمایندگان استان، درباره انتظارات نمایندگان از مسوولان حوزه سلامت، مواردی عنوان کرد.

علیرضا پاک فطرت با تاکید بر مدیریت تعارض منافع در نظام سلامت، ابراز امیدواری کرد که دوره خدمت این مقام مسئول در دانشگاه، دوره شکوفایی مجموعه سلامت فارس باشد.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز نیز در این نشست با ارائه توضیحاتی در مورد شرایط بهداشت و درمان در استان فارس، از همکاری و همدلی نمایندگان استان برای مشارکت در ارائه خدمات مطلوب سلامت به مردم استان به ویژه در بحران کرونا قدردانی کرد.

سید وحید حسینی با اعلام اینکه آمارها نشان می دهند که شرایط سلامت استان نسبت به دیگر استان ها در کشور شرایط مطلوبی واقع شده است، گفت: فارس در انجام واکسیناسیون در کشور نیز در جایگاه دوم واقع شده است و 87 درصد گروه هدف در فارس دُز اول و 75درصد نیز هر دو دُز واکسن کرونا را دریافت نموده اند.

او با بیان اینکه جلب رضایت خداوند متعال و مردم، اولویت مجموعه سلامت است، عنوان نمود: اغلب بیماری های واگیر با دریافت 75 تا 80درصد واکسن از سوی مردم، ایمنی جامعه ایجاد می گردد، اما با توجه به شدت و جهش های کروناویروس، این هشدار همچنان وجود دارد که باید مشارکت عمومی در واکسیناسیون ادامه یابد و به شیوه نامه های بهداشتی نیز بیش از پیش و با جدیت رعایت گردد.

حسینی در این نشست به تفکیک شهرستان ها به نمایندگان استان، گزارشی از مجموعه سلامت مربوط به آن شهرستان ارائه کرد.

او بعلاوه با تاکید بر تاثیر حمایت و پشتیبانی نمایندگان از حوزه سلامت به عنوان متولی بهداشت و درمان در راستای تامین سلامت مردم و ارایه خدمات مطلوب به مراجعان، اظهار کرد: بحران کرونا بار اقتصادی بر دانشگاه اضافه نموده است که نمایندگان باید در تامین اعتبارات، مجموعه سلامت را کمک رسانند.

بعضی از نمایندگان استان نیز در این نشست توضیحاتی درباره نیازهای شهرستان های زیرمجموعه خود، بعلاوه به ارائه چالش های مرتبط با سلامت مردم آن منطقه ها پرداختند.

وبلاگ دریا فارس شیراز

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "راه اندازی شهرک سلامت مانع مهاجرت کادر درمان می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راه اندازی شهرک سلامت مانع مهاجرت کادر درمان می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید