رباتی که واکنش بچه ها به درمان دندانپزشکی را شبیه سازی می نماید

به گزارش وبلاگ دریا، به تازگی دانشمندان ربات انسان نمای جدیدی را طراحی نموده اند که با شبیه سازی واکنش کودک به درمان دندانپزشکی، به آموزش دندانپزشکان بچه ها ژاپنی یاری می نماید.

رباتی که واکنش بچه ها به درمان دندانپزشکی را شبیه سازی می نماید

به گزارش وبلاگ دریا، این ربات کودک در حالی که روی یونیت دندانپزشکی خوابیده است در واکنش به اعمالی که دندانپزشک انجام می دهد، علائم پزشکی حیاتی را تقلید می نماید؛ او می تواند جیغ بزند و چشمان خود را تکان دهد. این ربات که Pedia-Roid نام دارد، به وسیله استارت آپ رباتیک ژاپنی Tmsuk و یک دانشکده دندانپزشکی طراحی شده است.

کاربران می توانند با استفاده از تبلتی که با شرایط پزشکی مختلف روی آن برنامه ریزی شده است، سیگنال هایی را به سیلندرهای هوای نصب شده در مفاصل ربات بفرستند تا کل بدن، دهان و زبان ربات را به حرکت درآورند. با این کار شاهد واکنش های فیزیکی و حالات چهره ربات خواهند بود. یکی از مهندسان Tmsuk می گوید مهم ترین ویژگی این ربات شبیه سازی علائم بچه ها در شرایط اضطراری پزشکی مانند تشنج و نارسایی قلبی می باشد که به کارآموزان دندانپزشکی امکان کسب تجربه در شناخت نحوه برخورد با موقعیت های بحرانی مشابه را می دهد.

یوسوکه ایشی، مدیر بخش مهندسی Tmsuk می گوید: این ربات به علت عدم آموزش بالینی دندانپزشکی، برای درمان بچه ها طراحی شده است. بعلاوه به علت عدم فرصت تمرین، به دست آوردن تجربه در دندانپزشکی اطفال سخت است. این خطر وجود دارد که بچه ها در مقابله با حرکات پزشک، حرکت پیش بینی نشده ای انجام دهند. بنابراین داشتن تجربه و دانش برای نظارت و درمان بیماران بسیارضروری است.

ربات Pedia-Roid در حال حاضر با مبلغ گزافی، در حدود 25 میلیون ین ژاپن (195000 دلار) قیمت گذاری شده است. Tmsuk امیدوار است بتواند با توسعه این ربات واقع گرایانه به افرادی مانند پزشکان اطفال و معلمان مدارس در مراقبت از بچه ها و سایر موارد اضطراری یاری کند.

منبع: nationthailand

منبع: فرارو

به "رباتی که واکنش بچه ها به درمان دندانپزشکی را شبیه سازی می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رباتی که واکنش بچه ها به درمان دندانپزشکی را شبیه سازی می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید