سکه های متعلق به دوران طاعون کشف شد

به گزارش وبلاگ دریا، دو سکه طلا متعلق به زمانی که همه گیری طاعون یا مرگ سیاه در قرن چهاردهم انگلستان را فرا گرفته بود در این کشور کشف شده اند.

سکه های متعلق به دوران طاعون کشف شد

بر روی هر دو این سکه های تاریخی تصویر ادوارد سوم کسی که سعی کرد ضرب سکه طلا را به انگلستان معرفی کند نقش بسته است. فرایند ضرب یکی از سکه هایی که اخیرا کشف شده است و به نام سکه های پلنگی شناخته می گردد برای نخستین بار در سال 1344 میلادی شروع شد اما با مشکلاتی همراه بود و ضرب آن موفقیت آمیز نبود. بنابراین از 1351 سکه جدیدی ضرب شد؛ سکه هایی که حدودا هفت گرم وزن داشتند. یکی از دو نمونه سکه هایی که اخیرا کشف شده اند در حقیقت یکی از همام سکه های هفت گرمی محسوب می گردد.

این دو سکه در سال 2019 کشف شده بودند اما تحقیقات باستان شناسان اخیرا به سرانجام رسیده است. باستان شناسان درباره این که این دو سکه چطور از دل خاک سر درآورده اند دو فرضیه را بیان نموده اند. به عقیده آن ها این دو سکه همزمان با هم در خاک دفن شده اند که دلیل آن می تواند مخفی کردن گنجینه و یا گم شدن کیف پول باشد.

با این که هر دو سکه خمیده شده اند اما شرایط مناسبی دارند و فقط خراش هایی جزئی که به نظر می رسد بر اثر فعالیت های کشاورزی ایجاد شده باشد بر روی سطح آن ها دیده می گردد.

سکه های طلایی پلنگی که در سال 1344 ضرب می شدند از طلا با 96 درصد خلوص ساخته شده بودند. کشف این سکه با توجه به این که تعداد زیادی از آن ضرب نشده بود بسیار قابل توجه است.

کارشناسان معتقدند مالک این دو سکه طلا در زمان گذشته به طبقه ثروتمند جامعه تعلق داشته است. در آن موقع ارزش این دو سکه معادل 16700 دلار کنونی بوده است.

لایوساینس نوشت،این اکتشاف نشان می دهد سکه های پلنگی در بازه زمانی طولانی تری نسبت به آن چه پیش تر تصور می شد ضرب می شدند.

منبع: گردشبان

به "سکه های متعلق به دوران طاعون کشف شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سکه های متعلق به دوران طاعون کشف شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید