شهرداری مشهد و نیروی انتظامی در اجرای طرح های انضباط ترافیکی همکاری می نمایند

به گزارش وبلاگ دریا، خبرنگاران/خراسان رضوی شهردار مشهد با اشاره به امضاء تفاهم نامه همکاری میان شهرداری و فرماندهی انتظامی خراسان رضوی گفت: ایجاد مدیریت هماهنگ میان شهرداری و پلیس راهور، انضباط ترافیکی و کاهش میزان تلفات بر اثر تصادفات را محقق خواهد نمود.

شهرداری مشهد و نیروی انتظامی در اجرای طرح های انضباط ترافیکی همکاری می نمایند

محمدرضا کلائی امروز 6 اردیبهشت در مراسم امضاء تفاهم نامه همکاری دوجانبه مدیریت شهری با نیروی انتظامی که با حضور فرمانده انتظامی خراسان رضوی، رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای شهر و معاون عمران، حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد انجام شد، اظهار کرد: ابتدا باید از همکاری های بسیار خوب نیروی انتظامی با مدیریت شهری تشکر کنیم زیرا بدون همکاری این نیرو پروژه های شهرداری مشهد به ثمر نمی رسید.

وی با بیان اینکه خدا را شاکرم که در دوره مسئولیت سردار تقوی که به عنوان فرماندهی با جسارت در تصمیم گیری و فردی دقیق با نگاهی اجتماعی سکاندار فرماندهی انتظامی خراسان رضوی است، مسئولیت شهرداری مشهد را برعهده دارم، اظهارکرد: این موضوع هماهنگی و همدلی خوبی را میان مدیریت شهری و نیروی انتظامی برای خدمت رسانی بهتر به زائران و مجاوران به دنبال داشته است.

وی اضافه کرد: یکی از نمادهای این تفاهم و همدلی، تحقق بخش زیادی از ظرفیت های ماده 108 قانون برنامه ششم توسعه در حوزه ترافیک است.

کلائی توضیح داد: ما طی سال گذشته و در تفاهمی نانوشته 8 محورمشترک برای همکاری دوجانبه میان نیروی انتظامی و شهرداری مشهد تعریف نموده و تمام کوششمان را برای تحقق این محورها که از ضروریات حفظ نظم، امنیت و خدمات رسانی بهتر به زائران و مجاوران است، به کار بسته ایم.

کلائی با اشاره به اینکه اولین محور مشترک کوشش در دست یابی به توسعه حمل و نقل عمومی پاک است، ادامه داد: بر این اساس به شدت به دنبال توسعه خطوط مترو و تجهیز ناوگان حمل ونقل عمومی به اتوبوس و تاکسی برقی و بهره گیری از موتوربرقی در راستای کاهش آلودگی هوای کلانشهر مشهد هستیم.

شهردار مشهد گفت: دومین محور مشترک توسعه زیرساخت های الکترونیک در ایجاد نظم و انضباط ترافیکی و عبور ومرور است که در این راستا سال گذشته مرکز مانیتورینگ پلیس راهور با همکاری شهرداری مشهد راه اندازی شد که سال جاری باید از نظرنرم افزاری و تعداد دوربین ها ارتقاء پیدا کند.

وی اضافه کرد: سومین محور حمایت همه جانبه مدیریت شهری از نیروی انتظامی در حوزه مقابله با آسیب های اجتماعی است و اکنون نیز آمادگی هرگونه همکاری را با این نیرو برای کاهش آسیب های اجتماعی در شهر مشهد داریم.

راه اندازی ناحیه ویژه قضائی برای رسیدگی به مسائل ترافیکی در مشهد

وی به ایجاد هماهنگی بیشتر میان پلیس راهور و شهرداری مشهد در راستای ایجاد نظم و انضباط ترافیکی به عنوان چهارمین محور مشترک اشاره و اظهارکرد: به همین دلیل امیدواریم با همکاری دستگاه قضائی تا تیرماه شاهد راه اندازی ناحیه ویژه قضائی برای رسیدگی به مسائل ترافیکی برای ارتقاء نظم وانظباط ترافیکی در شهر مشهد باشیم.

کلائی توضیح داد: پنجمین محور مشترک، همکاری در توسعه اماکن اقامتی نیروی انتظامی در مشهد برای میزبانی شایسته تر از پرسنلی است که از نقاط مختلف کشور برای زیارت به مشهد مشرف می شوند که در این راستا اقدامات خوبی اجرا شده است.

شهردار مشهد ادامه داد: ششمین محور همکاری های مشترک کوشش در توسعه فضاها و ابنیه ها از جمله کلانتری وسرکلانتری ها است که متاسفانه در این حوزه عقب ماندگی هایی وجود دارد لذا کوشش داریم که این موضوع در سال 99 مورد توجه قرارگیرد.

بر اساس گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، وی به ایجاد مدیریت هماهنگ میان شهرداری مشهد و پلیس راهور با استفاده از ظرفیت های ماده 108 قانون برنامه ششم توسعه کشوربه عنوان هفتمین محورمشترک اشاره و اظهارکرد: امیدواریم با استفاده از ظرفیت های ماده 108شاهد هماهنگی بیشتری میان شهرداری و پلیس راهور در راستای ارتقاء فرهنگ ترافیکی و ایجاد نظم و انضباط عبور ومرور درشهر مشهد باشیم.

وی توضیح داد: هشتمین محورمشترک نیز توجه و برنامه ریزی منسجم در حوزه های امنیتی، ترافیکی و اجتماعی با در نظرگرفتن اسناد و قوانین بالا دستی است.

کلائی گفت: امیدواریم با حمایت استاندار محترم این هشت محور مشترک را محقق نموده و آن را به الگویی درکشور تبدیل کنیم .

خلیل الله کاظمی، معاون عمران، حمل ونقل و ترافیک شهرداری مشهد نیز در حاشیه این مراسم در مورد جزئیات این تفاهم نامه گفت: این تفاهم نامه به منظور ایجاد مدیریت یکپارچه شهری در راستای اهداف و سیاست های پیش بینی شده درماده 108 قانون برنامه ششم توسعه کشور در حوزه حمل ونقل و ترافیک شهری به امضاء رسید.

وی اضافه کرد: تعمیق فرهنگ و ارتقاء سرمایه اجتماعی در تبعیت از قوانین و مقررات هدایت و رانندگی، بهبود شرایط ترافیک و ایمنی معابر برای مجاوران و زائران، مدیریت یکپارچه شهری در زمینه عبور و مرور و مدیریت ترافیک، افزایش میزان تبعیت شهروندان (رانندگان و عابران پیاده) از قوانین و مقررات هدایت و رانندگی وکاهش تخلفات رانندگی بخشی از اهداف این تفاهم نامه است.

کاظمی ادامه داد: همچنین کاهش تعداد تصادفات، مجروحان، آسیب دیدگان و متوفیان ناشی از تصادفات رانندگی در شهر مشهد، همکاری درتحقق طرح و برنامه مصوب شهرداری درزمینه بهبود حمل ونقل شهری،همکاری در زمینه آموزش و فرهنگ ترافیک شهروندان و افزایش بهره وری نیروهای پلیس راهور از دیگراهداف این تفاهم نامه است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "شهرداری مشهد و نیروی انتظامی در اجرای طرح های انضباط ترافیکی همکاری می نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شهرداری مشهد و نیروی انتظامی در اجرای طرح های انضباط ترافیکی همکاری می نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید