شکایت اوساگونا کار دست پرسپولیس داد؛ پنجره ای که باز نشده، بسته شد

به گزارش وبلاگ دریا، خبرگزاری خبرنگاران- پرسپولیسی ها با یک شکایت نو روبرو شده اند.

شکایت اوساگونا کار دست پرسپولیس داد؛ پنجره ای که باز نشده، بسته شد

به گزارش وبلاگ دریا، در حالی که دو باشگاه استقلال و پرسپولیس تا روز دوشنبه فرصت دارند تا با ارائه مدارک کنفدراسیون فوتبال آسیا را قانع نمایند تا از حذفشان در لیگ قهرمانان آسیا جلوگیری گردد، امروز از سوی فیفا در نامه ای به فدراسیون فوتبال اعلام شد که پنجره نقل و انتقالاتی باشگاه پرسپولیس باز هم بسته شده است.

هنوز مهر باز شدن پنجره نقل و انتقالاتی سرخپوشان بعد از پرداخت مطالبات کالدرون خشک نشده که امروز نامه شکایت اوساگونا بازیکن اسبق سرخپوشان به فیفا به فدراسیون فوتبال ارسال و اطلاع داده شد به علت بدهی 90 هزار دلاری این باشگاه به این بازیکن پنجره این باشگاه باز هم بسته شده است. باشگاه پرسپولیس به تازگی بعد از یک ماه بلاتکلیفی با دو بازیکن تاجیکستانی قرارداد بسته بود و منتظر صدور ITC آنها است که بتوانند به میدان بروند اما امروز اعلام شد که دوباره پنجره این تیم بسته شده و تا زمانی که این پول پرداخت نگردد بسته می ماند. با این شرایط سوالی که مطرح می گردد این است که این باشگاه چطور می خوهد مجوز حرفه ای بگیرد.

از روزی که اوساگوآنا پنالتی خود در شهرآورد را به آسمان کوبید و پرسپولیس را از رسیدن به فینال جام حذفی باز داشت، 487 روز می گذرد و این مهاجم نیجریایی حالا توپی که به آسمان رفته بود، با حکمی 96 هزار دلاری روی سر باشگاه پرسپولیس آوار شده تا چالشی تازه را برای قرمزها به وجود بیاورد.

این در حالی است که مجید صدری هفته گذشته وعده قریب الوقوع برای مشکل کریستین اوساگوآنا را داده بود اما کسی تصور نمی کرد که این حکم به همین زودی صادر گردد و باشگاه پرسپولیس را دوباره در موقعیت قبلی قرار دهد؛ آن هم از سوی بازیکنی که عملکرد ضعیفی در ترکیب سرخپوشان داشت و در نهایت هم با یک گل زده به سایپا در دیداری تشریفاتی، تهران را به مقصد کشورش ترک کرد.

با این حال هنوز پنجره پرسپولیس بسته نشده و سرخپوشان برای پرداخت مطالبات اوساگوآنا شش روز فرصت دارند و با تا خاتمه هفته جاری رقم حدودا 100 هزار دلاری که معادل بیش از سه میلیارد تومان است را به او پرداخت نمایند تا از بسته شدن دوباره پنجره جلوگیری گردد. کریستین اوساگوآنا با از دست دادن پنالتی در شهرآورد 93 باعث شکست دربی و حذف سرخپوشان از جام حذفی شد.

نکته مهم اینکه اوساگوآنا به همراه آنتونی استوکس در زمستان 1398 به پرسپولیس اضافه شدند و هر دو سرنوشتی مشابه داشتند و حالا به جدی ترین طلبکاران باشگاه پرسپولیس بدل گشته اند. پرسپولیس در حالی باید این رقم را به اوساگوآنا پرداخت کند که او میراث محمدحسن انصاری فرد مدیرعامل پیشین باشگاه پرسپولیس است و چه بسا به زودی پرونده بوژیدار رادوشویچ که در این دوره با قراردادی سه ساله همراه بود، به همین نتیجه ختم گردد.

از طرفی سید مهدی سید صالحی می گوید پدیده در مجموع 10 میلیارد از دو باشگاه استقلال و پرسپولیس طلبکار است. پدیده در مجموع از دو باشگاه پرسپولیس و استقلال 10 میلیارد طلبکار است. ما برای به رضایتنامه یحیی گل محمدی 8 میلیارد از پرسپولیس و برای امین قاسمی نژاد از استقلال 2 میلیارد طلب داریم.

سرپرست تیم فوتبال پدیده گفت: ما در شرایطی گل محمدی و قاسمی نژاد را از دست دادیم که پنجره نقل و انتقالاتمان بسته بود و برای یاری به این دو باشگاه این کار را انجام دادیم. تیمی که از جیب خرج می نماید باید به این پول ها چشم بدوزد. مبلغی که از باشگاه پرسپولیس طلب داشتیم 4/5 میلیارد بوده و به ازای هر سال 4 میلیارد به آن اضافه شده است.

سید صالحی ادامه داد: در واقع باشگاه پدیده 16 میلیارد از پرسپولیس طلب دارد که در نهایت تبدیل به 8 میلیارد شد. صحبت من این است که ما زودتر از کالدرون از این باشگاه طلب داشتیم و باید کار ما را زودتر انجام می دادند. امیدوارم که باشگاه پرسپولیس و پدیده با هم جلسه ای برگزار نمایند تا هر چه سریع تر این مسائل حل گردد.

وی مطرح نمود: وقتی که تحت فشار باشیم و باشگاه پرسپولیس جوابگوی ما نیست، آیا می توانیم کار دیگری جز شکایت از این باشگاه انجام بدهیم؟ با توجه به این که نزدیک 3 سال از این ماجرا می گذرد متاسفانه هنوز به طلبمان نرسیدیم و باشگاه پدیده روی این پول ها برای هزینه های این تیم حساب نموده است. سرپرست پدیده در خصوص این که پس از دریافت طلب خود از باشگاه پرسپولیس قصد جذب سرمربی خارجی را دارند، گفت: هر باشگاهی برای خود وظایفش را تقسیم بندی می نماید. این مسئله به خودمان مربوط است که قصد چه کاری را با این طلب ها داریم. ما نمی توانیم برای دریافت طلب خود به کسی اعلام کنیم که این پول را برای چه کاری احتیاج داریم. امیدوارم که این مسائل به زودی حل گردد.

منبع: خبرگزاری آریا

به "شکایت اوساگونا کار دست پرسپولیس داد؛ پنجره ای که باز نشده، بسته شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شکایت اوساگونا کار دست پرسپولیس داد؛ پنجره ای که باز نشده، بسته شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید