طرح روان سازی ترافیک با اعتبار 800 میلیارد ریال در حاشیه کلانشهر مشهد شروع شد

به گزارش وبلاگ دریا، طرح تعریض پل دهرود برای روان سازی ترافیک در یکی از منطقه ها حاشیه ای کلانشهر مشهد عصر دوشنبه طی مراسمی با اعتبار بیش از 800 میلیارد ریال شروع شد.

طرح روان سازی ترافیک با اعتبار 800 میلیارد ریال در حاشیه کلانشهر مشهد شروع شد

معاون عمران، حمل ونقل و ترافیک شهرداری مشهد در آیین شروع این پروژه عمرانی گفت: پل دهرود یکی از پل هایی است که بر روی بلوار رسالت واقع شده است و با توجه به اینکه عرض این خیابان از عرض پل بیشتر است، ترافیک شدیدی در زمان تردد خودروها ایجاد می گردد؛ براین اساس قرار شد در کنار پل موجود یک دستگاه پل دیگر نیز احداث کنیم.

سیدخلیل منبتی اضافه کرد: در مسیر پل مزبور دیوارهایی وجود دارد که باید برداشته گردد و اگر مسئله ای ایجاد نگردد ظرف مدت 10 ماه پل تازه به بهره برداری می رسد.

نایب رییس شورای اسلامی شهر مشهد نیز در این مراسم گفت: در بازدیدهایی که از منطقه داشتیم متوجه مسائل زیادی از جمله پل فعلی بر روی کشف رود شدیم و علی رغم اینکه احداث پل تازه در حوزه اختیارات ما نیست، نسبت به اجرای این پروژه اقدام شد.

موسی الرضا حاجی بگلو اضافه کرد: شعار شورای ششم مردم محوری است، لذا از روز اول در کمیته نظارتی منطقه سه مسائل مربوط به پل قدیمی کلید زده شد.

وی اعلام کرد: یکی دیگر از مسائل منطقه جمع آوری آب های سطحی است که به زودی برطرف و در صورت امکان طرح تفصیلی منطقه سه شهرداری نیز آنالیز خواهد شد.

یکی از دغدغه های قدیمی اهالی منطقه بولوار رسالت، باریکی مسیر پل دهرود و انتهای این بولوار است، عرض پل دهرود 9 متر به صورت رفت و برگشت است که مسیر باریک موجب ایجاد ترافیک نزدیک 300 تا 500 متری در دو طرف پل می گردد.

مطابق اعلام شهرداری مشهد یک پل و مسیر با عرض 10.5 متر و طول 80 متر، به صورت 50 درصدی به وسیله شهرداری مشهد و دولت طی 10 ماه ساخته خواهد شد.

از جمله اهداف این پروژه می توان به کاهش گره ترافیک چند کیلومتری و کم شدن زمان سفر در بولوار رسالت شمالی، کاهش زمان سفر ساکنان محدوده منطقه سه شهرداری به محدوده ناحیه منفصل شهری قرقی و شهرک مهرگان، افزایش ایمنی تردد و بهینه سازی معابر ترافیکی محدوده پروژه و کاهش آلودگی محیط و بهبود منظر و سیمای شهری و افزایش رضایتمندی شهروندان منطقه و روستاهای قرار گرفته در مسیر جاده سیمان اشاره نمود.

وبلاگ دریا خراسان رضوی مشهد

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "طرح روان سازی ترافیک با اعتبار 800 میلیارد ریال در حاشیه کلانشهر مشهد شروع شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح روان سازی ترافیک با اعتبار 800 میلیارد ریال در حاشیه کلانشهر مشهد شروع شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید