علائم هشداردهنده ای که می گویند ممکن است به نارسایی کلیه دچار شده باشید

به گزارش وبلاگ دریا، عباس بصیری، فوق تخصص اورولوژی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در خصوص نارسایی کلیه گفت: نارسایی کلیه یعنی اینکه کلیه ضعیف شده است. علائم آن شامل بی حسی، کم توانی، حالت ناخوشی عمومی، بی اشتهایی، تهوع، گاهی استفراغ، خارش بدن، عصبی، کم حوصلگی و افسردگی است و همه این ها می تواند علائم بالا رفتن اوره در خون باشد و بر تمام سلول های بدن از جمله مغز اثر گذارد و این آسیب ها را ایجاد کند.

علائم هشداردهنده ای که می گویند ممکن است به نارسایی کلیه دچار شده باشید

او افزود: برخی افراد هستند که نارسایی کلیه آن ها تا به نیمه راه نرسیده، علامتی ندارند و اصلا باور نمی کنند که دچار نارسایی کلیه شده اند، اما وقتی آزمایش می گیریم و می گوییم تنها 30 درصد کلیه شما کار می کند، باور نمی کنند و می گویند ما می توانیم ادرار کنیم. همه فکر می کنند اگر کلیه کار نکند، نباید بتوانند ادرار کنند؛ در صورتی که بیش از نیمی از بیمارانی که کلیه آن ها از کار می افتد، ادرار می کنند و حتی میزان ادرار بیش از مقدار معمول هم می شود.

بصیری بیان نمود: ادرار باید معمولا رنگ زرد و نسبتا غلیظ باشد؛ البته با مصرف مایعات زیاد می تواند این رنگ کم رنگ تر هم باشد، اما اگر تحت هر شرایطی ادرار شفاف و سفید است، باید بدانیم که نشانه ادرار کیفیت دار و خوب نیست.

این فوق تخصص اورولوژی دانشگاه در پایان شرح داد: نارسایی کلیه به صورت درد در پهلو همراه با ادرار خونی و ورم در کلیه و پهلو احساس می شود. امروزه به راحتی با سونوگرافی این عارضه تشخیص داده می شود.

منبع: همگردی

به "علائم هشداردهنده ای که می گویند ممکن است به نارسایی کلیه دچار شده باشید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علائم هشداردهنده ای که می گویند ممکن است به نارسایی کلیه دچار شده باشید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید