دلیل کنده شدن لاک ژل چیست؟ [ریموو ژلیش در خانه]

به گزارش وبلاگ دریا، یکی از دلایل اصلی ای که خانم ها این روزها به آرایشگاه و سالن های زیبایی مراجعه می نمایند، رسیدگی به ناخن هایشان است. کاشت ناخن، ترمیم کاشت یا ژلیش کردن ناخن، جز خدمات پرطرفدار سالن های زیبایی هستند. خیلی از کسانی که نمی خواهند ناخن بکارند اما دوست دارند که ناخن های زیبایی داشته باشند، گزینه لاک ژل را انتخاب می نمایند. زیبایی لاک ژل، در صورت موادگذاری صحیح و اصولی، تا زمان ترمیم باقی می ماند؛ اما گاهی اوقات هم لاک ژل خیلی زود کنده می گردد و زیبایی اش دوامی ندارد. ما در این مقاله به دلیل کنده شدن لاک ژل می پردازیم. اگر شما هم با چنین مسئله ای روبه رو هستید، پیشنهاد می کنیم در این مقاله همراه ما باشید تا دلیل ترک خوردن و کنده شدن لاک ژلیش را آنالیز کنیم.

دلیل کنده شدن لاک ژل چیست؟ [ریموو ژلیش در خانه]

آشنایی با لاک ژل

اگر دوست دارید ناخن های زیبایی داشته باشید و بدون کاشت ناخن، با موادگذاری روی ناخن اصلی تان کمی فرم آن را به دلخواه تغییر دهید، می توانید سراغ ژلیش ناخن بروید.

لاک ژل یکی از مجذوب نماینده ترین خدمات ناخن است که دوام طولانی مدتی داشته و برخلاف لاک معمولی که کمی پس از لاک زدن خشک می گردد، برای خشک شدن به دستگاه UV نیاز دارد.

تفاوت ژلیش ناخن با کاشت ناخن

در کاشت ناخن، ناخن های مصنوعی متناسب با مقدار ناخن های شما روی ناخن قرار می گیرند و موادگذاری می شوند. بعد از گذشت چیزی حدود 15 روز، مجددا باید برگردید و موادگذاری را تمدید و طرح جدیدی روی ناخن خود پیاده کنید.

در لاک ژل، از ناخن مصنوعی استفاده نمی گردد و مواد، روی خود ناخن شما می نشینند. گزینه ژلیش ناخن مناسب افرادیست که می خواهند ناخن هایشان حالت طبیعی خود را حفظ کند و شکل ناخن مصنوعی نداشته باشد. ژلیش ناخن نیز، باید حدودا هر دو هفته یکبار، با در نظر گرفتن سرعت رشد ناخن، ترمیم گردد.

این روزها که مد و آرایش به سمت سادگی رفته، خیلی از خانم ها ترجیح می دهند ناخن های خود را ژلیش نمایند و هواداران این کار خیلی بیشتر از هواداران کاشت ناخن هستند. در ادامه به دلیل کنده شدن لاک ژل از روی ناخن می پردازیم.

دلیل کنده شدن لاک ژل از روی ناخن

گفتیم که لاک ژل بادوام است و اگر نمی خواهید مدام مجبور شوید که لاک ناخن خود را تمدید کنید، می توانید از گزینه لاک ژل بهره ببرید. اما برخی از افرادی که ژلیش می نمایند، از کنده شدن لاک ژل از روی ناخن خود شکایت دارند. یکی از دلایل به وجود آمدن این وضع، می تواند نگهداری نادرست از ژلیش باشد اما این تمام ماجرا نیست و ممکن است دلایل دیگری هم داشته باشد.

استفاده نکردن از پرایمر پیش از ژلیش؛ دلیل کنده شدن لاک ژل

همانطور که موقع آرایش صورت از پرایمر استفاده می کنیم که چربی پوست کنترل گردد، موقع ژلیش هم، کسی که روی ناخن های شما کار می نماید باید حتما از پرایمر ناخن استفاده کند. در صورتی که فرد فراموش کند این کار را کند یا به مقدار و به درستی نزند، یا حتی از پرایمر نامرغوبی استفاده کند، کیفیت لاک ژل روی ناخن شما پایین می آید و ممکن است دو سه روز بعد از این کار، ببنید ناخن ها از ریخت افتاده اند. دلیل ترک خوردن لاک ژلیش و کنده شدن آن از روی ناخن، می تواند این مورد باشد.

استفاده نکردن از بیس ناخن

یکی دیگر از لایه های مهمی که ناخن کار باید روی ناخن شما بگذارد، بیس ناخن است. این لایه، ناخن شما را برای پذیرش رنگ آماده می نماید و اهمیت زیادی در ژلیش ناخن دارد. چنانچه بیس یا پایه فراموش گردد، لاک در آینده از روی ناخن ترک می خورد.

برای خدمات ناخن در منزل از برترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

محاسبه قیمت برای شما

خوب خشک نشدن ناخن ها هم یک دلیل کنده شدن لاک ژل است!

همانطور که زودتر هم اشاره کردیم، پس از قرار گرفتن لاک ژل روی ناخن شما، برای این که خشک گردد، باید حتما از دستگاه UV بهره ببرید وگرنه ناخن ها خشک نمی شوند. ناخن کار، در مراحل مختلف ژلیش از شما می خواهد که دست خود را به مدت یک یا دو دقیقه داخل دستگاه قرار دهید تا ناخن ها با اشعه خشک شوند.

اگر ناخن به مقدار کافی داخل دستگاه نرود، درجه دستگاه به درستی تنظیم نشده باشد، یا لامپ دستگاه ضعیف باشد و کارش را به درستی انجام ندهد، احتمال این که لایه های پایینی خیس بمانند وجود دارد. این مسئله می تواند دلیل چروک شدن لاک ژلیش و نهایتا کنده شدن آن از روی ناخن ها گردد.

لایه های ضخیم تر از حد نرمال

موادگذاری باید اصولی انجام گردد. اگر لایه ای ضخیم باشد، علاوه بر این که ناخن شما را از ریخت و قیافه میندازد، به درستی هم خشک نمی گردد و ممکن است خیلی زود کنده گردد.

تاپ ژل نامناسب

در سرانجام کار، یک لایه تاپ ژل یا تاپ کت روی ناخن زده می گردد. این لایه باعث درخشش و براقی بیشتر ناخن و دوام آن می گردد؛ چون نقش لایه ای محافظ را دارد. اگر این لایه فراموش گردد، یا کم و در مقدار نادرست زده گردد، یا اگر پس از این لایه دست خود را داخل دستگاه نگذارید، لاک ژل شما کنده می گردد.

زیاد ماندن لاک روی ناخن

شما باید بعد از حدود دو هفته الی 20 روز برای ترمیم ناخن به سالن برگردید. بعد از گذشت این مدت، احتمال از بین رفتن تاپ کت و ضعیف شدن لاک قبلی وجود دارد. در این صورت می بینید که بخش هایی از لاک، به خصوص قسمت بالایی ناخن، کنده شده است. برای این که ناخن هایتان همواره زیبا بمانند، ترمیم به موقع و تقویت ناخن را جدی بگیرید.

آموزش ریموو کردن ژلیش ناخن در منزل

احتمالا ژلیش ناخنتان خراب شده و فرصت مراجعه به سالن برای ریموو کردن آن را ندارید. شاید هم دیگر نمی خواهید آن را ترمیم کنید و ترجیح می دهید در خانه ژلیش را ریموو کنید.

در این مواقع، نباید با قند و لوازم زبر مشغول تراشیدن ناخن شوید! این کارها طاقت فرساست و فقط وقت شما را می گیرد. بهتر است برای اینجور مواقع، کیت مخصوص ریموو کردن ژلیش ناخن را داشته باشید یا لوازم آن را جداگانه از فروشگاه های لوازم آرایشی بهداشتی تهیه کنید.

برای ریموو کردن در خانه، حدودا نیم ساعت باید زمان بگذارید و لوازم زیر را نیاز دارید:

 • سوهان ناخن (ترجیحا نیمه زبر)
 • ورق آلومینیوم نازک
 • استون
 • پنبه
 • گیره های مخصوص نگهدارنده ناخن (اختیاری)
 • روغن کوتیکول

مراحل کار

 1. ابتدا با یاری سوهان، لایه رویی ناخن را بتراشید.
 2. برای هر ناخن، یک گلوله پنبه بردارید و آغشته به استون نموده، و روی ناخن بگذارید.
 3. آلومینیوم یا فویل را بردارید و تکه ای از آن را روی هر ناخن قرار دهید. برای این که این ورق تکان نخورد، می توانید با گیره روی ناخن فیکسشان کنید.
 4. حدودا 15 دقیقه باید صبر کنید تا ناخن ها خوب خیس بخورند.
 5. پس از گذشت این زمان، آلومینیوم را باز کنید و پنبه را بردارید. سپس با یک بافر یا سوهان نرم، لاک را از روی ناخن بردارید. نیاز نیست با ناخن ها خشن رفتار کنید چون حالا لایه لاک حسابی نرم شده و به راحتی برداشته می گردد.
 6. وقتی ناخن ها تمیز شدند، با روغن کوتیکول آن ها را مرطوب نموده و ماساژ دهید.
 7. سراغ دست بعدی بروید و همین مراحل را طی کنید.

نباید فراموش کنید که این کار، دفعات اول کمی زمان بیشتری می برد و وقتی که مراحل کار را خوب یاد بگیرید، سرعت عملتان بالاتر می رود.

بیشتر بخوانید: تاپ کات ناخن چیست و تفاوت آن با بیس کات و برق ناخن

حرف سرانجامی دلیل کنده شدن لاک ژل

ژلیش کردن ناخن، در عین حال که باعث زیبایی زیاد ناخن شما می گردد، کار حساسی است و باید آن را پیش شخصی انجام دهید که در این کار تبحر کافی دارد. در صورت استفاده از وسایل نامرغوب و بی کیفیت و رعایت نکردن تمامی موارد در ژلیش یا کاشت ناخن، احتمال قارچ گرفتن ناخن و دیگر بیماری های پوستی وجود دارد.

اگر به سلامتی دستان و ناخن های خود اهمیت می دهید و دوست دارید ناخن هایتان به زیبایی بدرخشند، می توانید از تیم آرایش و زیبایی وبلاگ دریا یاری بگیرید. برترین متخصصین زیبایی هر شهر در وبلاگ دریا جمع شده اند تا به شما برای زیباتر شدن یاری نمایند. از ویژگی های مثبت دیگر وبلاگ دریا این است که شما بدون نیاز به مراجعه به مراکز زیبایی، خدمات را از متخصص منتخب خودتان دریافت می کنید. برای ارتباط با ما و ثبت سفارش، تنها کاری که باید بکنید این است که وارد وبسایت وبلاگ دریا شوید و متخصص و زمان مورد نظرتان را انتخاب کنید.

منبع: آچاره

به "دلیل کنده شدن لاک ژل چیست؟ [ریموو ژلیش در خانه]" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دلیل کنده شدن لاک ژل چیست؟ [ریموو ژلیش در خانه]"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید