آموزش 6 مدل ماسک ماست و نشاسته با اثراتی مثل بوتاکس پوست

به گزارش وبلاگ دریا، ماسک ماست و نشاسته یکی از برترین ماسک ها برای سفید شدن پوست و از بین بردن لکه های تیره روی پوست است. ماست پوست را نرم می نماید و اگر به صورت مداوم روی پوست استفاده گردد، می تواند به یکدست شدن رنگ پوست و جلوگیری از پیری پوست یاری کند. از طرف دیگر نشاسته نیز موجب شفاف شدن پوست و از بین بردن جوش و آکنه های پوستی می گردد. حتی می گویند نشاسته از بوتاکس پوست هم بهتر است. در این مقاله از در قصد داریم شما را با چند روش طرز تهیه ماسک نشاسته و ماست آشنا کنیم.

آموزش 6 مدل ماسک ماست و نشاسته با اثراتی مثل بوتاکس پوست

فواید ماسک ماست و نشاسته

ماسک نشاسته و ماست فواید زیادی برای پوست دارد و می تواند تغییراتی اساسی در ظاهر پوست شما ایجاد کند. در ادامه می توانید با فواید ماسک ماست و نشاسته آشنا شوید.

روشن شدن پوست و از بین بردن لکه ها

تحقیقات نشان می دهد که استفاده از ترکیب ماست و نشاسته می تواند رنگ پوست را روشن کند و را پس از مدتی محو کند. پروتئین ها و پروبیوتیک های طبیعی ماست موجب یکنواخت شدن رنگ پوست می گردد و ظاهر درخشانی به پوست شما می بخشد.

محافظت از پوست در برابر اشعه UV

استفاده از ماسک ماست و نشاسته می تواند از پوست شما در برابر اشعه مضر نور خورشید محافظت کند. این ماست خطر بروز لکه های پوستی ناشی از نور خورشید را کاهش می دهد و از آسیب رادیکال های آزاد به پوست جلوگیری می نماید.

افزایش خاصیت ارتجاعی پوست

تحقیقات نشان می دهد که ماسک ماست و نشاسته ذرت می تواند خاصیت ارتجاعی پوست را افزایش دهد و ظاهری جوان تر و زیباتر به پوست شما ببخشد.

کاهش چین و چروک پوستی

یکی دیگر از فواید ماسک ماست و نشاسته، از بین بردن چین و چروک های پوستی و پر شدن پوست است. این ماسک می تواند به پر شدن چروک های پوستی یاری کند و ظاهری جوان تر به پوست ببخشد.

از بین بردن جوش و آکنه

پروبیوتیک های موجود در ماست به یاری مواد موثر موجود در نشاسته می توانند به کاهش التهاب پوست و یاری نمایند. این ماسک در تسکین جوش و جلوگیری از ایجاد جوش بسیار موثر است.

درمان التهاب پوست

یکی دیگر از فواید ماسک ماست نشاسته است. این ماسک خاصیت ضد التهابی دارد و می تواند به درمان بیماری های پوستی مثل پسوریازیس و اگزما نیز یاری کند.

آموزش تهیه انواع ماسک نشاسته و ماست

ماسک نشاسته و ماست به روش های مختلفی آماده می گردد. شما می توانید این ماسک را برای جوانسازی پوست و از بین بردن چین و چروک و یا خود بهره ببرید. در ادامه می توانید با روش تهیه انواع ماسک نشاسته و ذرت آشنا شوید.

1- ماسک نشاسته ذرت و ماست برای جوانسازی پوست

ماسک نشاسته ذرت، ماست و هویج یکی از برترین ماسک ها برای از بین بردن چین و چروک صورت است که شما را از بی احتیاج می نماید. این ماسک برای همه انواع پوست ها مناسب است و از پیر شدن پوست نیز جلوگیری می نماید.

مواد لازم برای تهیه ماسک جوانساز با ماست و نشاسته

 • نشاسته ذرت: 1 قاشق غذاخوری
 • آب هویج: 1 قاشق غذاخوری
 • ماست طبیعی: 1 قاشق غذاخوری
 • آب: 150 میلی لیتر

روش تهیه

برای تهیه این ماسک باید در یک ظرف نشاسته ذرت را با نصف لیوان آب (حدود 50 میلی لیتر) ترکیب کنید. سپس بقیه آب را بجوشانید و زمانی که به جوش آمد آن را با نشاسته حل شده در آب سرد ترکیب کنید. اجازه دهید ترکیب آب و نشاسته خنک گردد، بعد ماست و را به آن اضافه کنید و خوب هم بزنید. در نهایت این ماسک را روی پوست تمیز صورت و گردن قرار دهید. بهتر است ماسک را با حرکات عمودی به سمت بالا روی پوست قرار دهید. 15 دقیقه صبر کنید و بعد پوست را با آب فراوان بشویید.

برای اثربخشی بیشتر پیشنهاد می گردد که این ماسک را 3 بار در هفته بهره ببرید. بعد از 2 هفته می توانید اثرات معجزه آسای این ماسک را مشاهده کنید. در صورت تمایل می توانید ، و انواع را به صورت آنلاین، حضوری و تلفنی از فروشگاه های بخرید.

2- ماسک ماست و نشاسته با سفیده تخم مرغ برای روشن شدن پوست

استفاده از ترکیب ماست، نشاسته و تخم مرغ رنگ پوست را شفاف می نماید و برای از بین بردن بیماری های پوستی مثل آکنه و التهاب نیز مفید است.

مواد لازم ماسک نشاسته و ماست برای روشن کردن پوست و برطرف لک ها

 • سفیده تخم مرغ: 1 عدد
 • ماست: 1 قاشق غذاخوری
 • پودر نشاسته ذرت: 1 قاشق مرباخوری

روش تهیه

برای تهیه این ماسک باید سفیده تخم مرغ را با همزن بزنید تا پف کند و سبک گردد. سپس نشاسته ذرت و ماست را به آن اضافه کنید و خوب ترکیب کنید. ماسک را برای 20 دقیقه روی پوست قرار دهید. سپس پوست خود را با آب سرد بشویید. برای اثربخشی بیشتر می توانید 2 تا 3 بار در هفته از این ماسک بهره ببرید.

در صورت تمایل می توانید را به صورت آنلاین، حضوری و تلفنی از فروشگاه های بخرید.

3- ماسک ماست و نشاسته برای چاقی صورت

ترکیب نشاسته ذرت و ماست به تنهایی پوست را لایه برداری می نماید و رنگ پوست شما را به مرور روشن می نماید. استفاده از این ماسک موجب می گردد.

مواد لازم برای تهیه ماسک نشاسته ذرت و ماست برای چاقی صورت

 • نشاسته ذرت: 3 قاشق غذاخوری
 • ماست کم چرب: 1 قاشق غذاخوری

روش تهیه

برای تهیه این ماسک باید ماست و نشاسته ذرت را در یک ظرف با هم ترکیب کنید. سپس خمیر به دست آمده را به صورت یکدست روی پوست قرار دهید. بعد از 30 دقیقه می توانید پوست خود را با آب سرد بشویید.

4- ماسک نشاسته و ماست و گلاب برای سفیدی پوست

مواد لازم برای تهیه ماسک نشاسته و ماست و گلاب

 • ماست: 1 قاشق غذاخوری
 • گلاب: 1 قاشق غذاخوری
 • نشاسته ذرت: 1 قاشق غذاخوری
 • آلوئه ورا یا عرق آلوئه ورا: 1/4 لیوان فرانسوی دسته دار

روش تهیه

برای تهیه این ماسک باید همه مواد را کاملا با هم ترکیب کنید. سپس ماسک را به مدت 20 دقیقه روی پوست قرار دهید. در نهایت پوست خود را با آب سرد بشویید. این ماسک پوست شما را روشن می نماید و التهاب پوست را از بین می برد. برای اثربخشی بیشتر می توانید از این ماسک ماست و نشاسته 2 بار در هفته بهره ببرید.

در صورت تمایل می توانید مثل را به صورت آنلاین، حضوری و تلفنی از فروشگاه های بخرید.

5- ماسک ماست و نشاسته و زردچوبه برای پوست های چرب

مواد لازم برای تهیه ماسک ماست، نشاسته و زردچوبه

 • زردچوبه: 1/3 قاشق غذاخوری
 • عسل: چند قطره
 • نشاسته ذرت: 2 قاشق غذاخوری
 • ماست: یک قاشق غذاخوری

روش تهیه

برای درست کردن این ماسک باید همه مواد را در یک کاسه با هم ترکیب کنید. سپس ماسک خمیری شکل را برای 15 دقیقه روی پوست قرار دهید. این ماسک برای تنظیم چربی پوست، روشن کردن پوست و از بین بردن التهاب و لکه پوستی بسیار موثر است. برای اثربخشی بیشتر پیشنهاد می گردد در هفته 2 بار از این ماسک بهره ببرید.

می توانید و را به صورت آنلاین، حضوری و تلفنی از فروشگاه های بخرید.

6- ماسک سیب زمینی و ماست و نشاسته برای از بین بردن لکه های پوست

مواد لازم برای تهیه ماسک سیب زمینی و ماست و نشاسته

 • سیب زمینی میکس شده: 1 قاشق غذاخوری
 • نشاسته ذرت: 1 قاشق غذاخوری
 • ماست: 1 قاشق غذاخوری

روش تهیه

برای تهیه این ماسک باید همه مواد را به خوبی با هم ترکیب کنید. سپس ماسک را برای حدود 30 دقیقه روی پوست قرار دهید. سپس پوست خود را با آب سرد بشویید. این ماسک رنگ پوست را روشن می نماید و لکه های پوست را محو می نماید.

چه نوع ماستی برای تهیه ماسک نشاسته و ماست بهتر است؟

برای درست کردن ماسک نشاسته و ماست باید از ماست های ساده و بدون طعم بهره ببرید. معمولا که از شیر گاو تهیه شده است، کلسیم بیشتری نسبت به سایر ماست ها دارد. از طرف دیگر ماست یونانی به این علت که بافت غلیظ تری دارد، راحت تر روی پوست قرار می گیرد و برای تهیه ماست مناسب تر است.

اگر به شیر گاو حساسیت دارید، می توانید از ماست های گیاهی که از شیر بادام و شیر نارگیل تهیه شده اند بهره ببرید. ماست تهیه شده از شیر بز نیز برای افرادی که نمی توانند از ماست گاو استفاده نمایند، گزینه مناسبی است.

سوالات متداول

عوارض ماسک ماست و نشاسته چیست؟

این ماسک فواید زیادی برای پوست دارد، اما بعضی افراد ممکن است به ماسک ماست و نشاسته حساسیت نشان دهند. از همین رو بهتر است قبل از استفاده از آن ماسک را روی بخش کوچکی از پوست امتحان کنید.

روش تهیه ماسک نشاسته و ماست و آبلیمو چگونه است؟

برای تهیه ماسک نشاسته، ماست و آبلیمو باید 1 قاشق ماست را با 1 قاشق نشاسته و مقداری آبلیمو ترکیب کنید و ماسک را برای 20 دقیقه روی پوست قرار دهید. این ماسک پوست شما را روشن می نماید.

منابع: healthline، bestanti-aging

منبع: افق کوروش

به "آموزش 6 مدل ماسک ماست و نشاسته با اثراتی مثل بوتاکس پوست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آموزش 6 مدل ماسک ماست و نشاسته با اثراتی مثل بوتاکس پوست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید