عکاسی صنعتی چیست؟

به گزارش وبلاگ دریا، عکاسی صنعتی چیست؟ شاید برای بسیاری از کسانی که علاقه مند به عکاسی هستند این سوال حیاتی و مهم به نظر برسد. عکاسی صنعتی یکی از شاخه های بسیار مهم عکاسی است که در بهبود فضای بازاریابی و تجارت صاحبان کسب و کار بسیار مهم و حیاتی است و شامل 4 نوع عکس از محصول، عکاسی معماری، پرتره تجاری و عکاسی در محل می باشد

عکاسی صنعتی چیست؟

وبلاگ دریا | سرویس فرهنگ و هنر - عکاسی صنعتی چیست و چرا مهم است؟ در دنیای تجارت و صنعت امروز، عکاسی به گونه ای می تواند عمل کند که شما بتوانید به یاری یک یک تصویر، هزاران مفهوم را از یک محصول به مخاطبتان برسانید و بتوانید به یاری آن بازاریابی صحیح داشته و مشتریانتان را مجذوب محصولات خود کنید. در این مطلب به آنالیز دقیق تر حرفه عکاسی صنعتی می پردازیم

بروشورها، وبسایت ها و تبلیغات تلویزیونی به تصاویر با کیفیت بالا به منظور ارائه پیغام تبلیغاتی وابسته هستند. عکاسی صنعتی یک رشته تخصصی عکاسی است که این امکان را فراهم می نماید تا صنایع و خدمات گوناگون با مشتریان و دیگر شرکت ها در ارتباط بوده و محصولات فراوریی، دستگاه ها و تکنیک های خود را به معرض نمایش بگذارند. این تصاویر علاوه بر این که باید از تکنیک های عکاسی به خوبی استفاده کند، باید به خوبی بتواند مفهوم عکس را در ثانیه ای برساند.

اهمیت عکاسی صنعتی

یک متخصص عکاسی صنعتی می تواند عکسی را تهیه کند که جذاب بوده و هرآنچه که شما از هر زاویه ای به آن احتیاج دارید را به شما ارائه دهد، بدون آنکه سوالی را در ذهن بیننده عکس نگه دارد. عکاس صنعتی باید یک نگاه ریزبین داشته باشد و بتواند جنبه های جذاب تصویر را در عکس های دستگاه های معمولی و عادی نشان دهد. این بدان معناست که عکس ها باید بیش از آنکه یک عکس تخصصی باشند، هنرمندانه باشند. به عنوان مثال یک عکاس صنعتی باید بتواند یک تسمه نقاله ساده را به گونه ای به معرض نمایش بگذارد که نقاط خاص آن نمایان گردد و بک گراند آن به صورت مات درآید. این تصاویر زمانی که در که در تبلیغات تجاری مانند بروشور یا پاورپوینت استفاده می گردد باید بتواند داستان فرایند فراوریی را به خوبی بیان کند.

بهبود تصاویر آنلاین

علاوه بر پوسترها و بروشورهای فیزیکی، تصویر خوب می تواند فضای آنلاین شما را حرفه ای تر کند. وبسایتی که بتواند تصاویر با کیفیت بالا برای هر فرآیند صنعتی در هر تجارت ارائه کند، می تواند اعتبار آن تجارت و جذابیت آن را در ذهن بیننده افزایش دهد. این موضوع باعث می گردد که تجارت شما رشد کند، بتواند محصول خود را به فروش برساند و تصور موجود در ذهن بیننده از تجارت آنلاین را بهبود دهد. تصویربرداری از دستگاه ها و فرآیندها در هر مدیوم و پلتفرم مانند چاپ و اینترنت کمی متفاوت است اما یک متخصص عکاسی صنعتی با سال ها تجربه می داند از چه روشی برای عکسبرداری استفاده کند تا این تصاویر دقیقا بتواند آنچه که باید را به بیننده انتقال دهد تا این تجارت بتواند بهترین نتیجه را از آن دریافت کند. همین موضوع اهمیت بالای به کارگیری و استخدام یک عکاس صنعتی برای صاحبان صنعت را با نمونه کارها و سوابق کاری متنوع نشان می دهد.

استخدام یک عکاس صنعتی

عکاسی صنعتی یک شغل بسیار جدی است و شما نباید آن را به افراد تازه کار بسپارید و در عین حال به دنبال کسب نتایج عالی از آن باشید. همواره به دنبال عکاسانی باشید که در یک کلام سابقه کار لازم را داشته باشند. در حالت ایده آل عکاس شما باید نمونه کارهای متفاوت و متنوعی داشته باشد تا به شما اثبات گردد که این عکاس می تواند برای مصارف آنلاین و چاپی در عکسبرداری از محصولات به شما یاری کند.

انواع عکاسی صنعتی

همانگونه که اشاره شد، اگر شرکت شما یک صنعت فراوریی، تکنولوژی، انرژی و ساختمان است بسیار مهم است که تصاویر با کیفیتی را برای جذب مخاطب داشته باشید. کمپین بازاریابی شما شکست خواهد خورد و در ذهن مشتریان آماتور به نظر می رسد، اگر از تصاویر با کیفیت پایین بهره ببرید و یا بیش از حد به تصاویر موجودی اکتفا کنید که اختصاصا برای شما تهیه نشده است.

در این قسمت به 4 نوع مختلف از عکس برداری حرفه ای که به بهبود شرایط بازاریابی شما یاری می نماید اشاره می کنیم. همانگونه که گفته شد ما شما را تشویق می کنیم تا یک عکاس حرفه ای را با سوابق حرفه ای عکاسی صنعتی استخدام کنید.

1- عکاسی محصول

عکس برداری از محصول با کیفیت بالا یکی از مهم ترین کارهایی است که می توانید در کسب و کارتان روی آن سرمایه گذاری کنید. شما چه محصولات جزئی فراوری کنید و چه سیستم های پیچیده، احتیاج به تصاویری دارید که به خوبی محصول نهاییتان باشد. مشتریان بالقوه معمولا بر روی رسانه های مختلف تحقیق می نمایند که شامل رسانه های آنلاین، چاپی، تبلیغات تلویزیونی، بروشور و نیز کاتالوگهاست. آنها به شرکت هایی متمایل می شوند که فارغ از مدیومی که محصولشان در آن فراوری می گردد، محصولشان را به خوبی نمایش می دهند.

2- پرتره های تجاری

اگر شما می خواهید تجارتتان برجسته به نظر برسد، پرتره های تجاری شما باید بسیار باکیفیت باشند. عکاسی پرتره کارمندان باید حرفه ای باشد و به همراه تصویر لوگویتان ارائه گردد. پرتره های تجاری می تواند برای تصاویر پروفایل استفاده گردد به خصوص اگر کارمندانتان در کنفرانس های گوناگون سخنرانی می نمایند، گزارش می نویسند، بیوگرافی در وبسایت شما دارند و یا عضو لینکدین هستند. فقط از عکس های عادی افراد در تعطیلاتشان استفاده نکنید!

حتی اگر کاری که شما انجام می دهید فضای دفتری ندارد، تصاویر پرتره تجاری در برجسته کردن ذهنیت و توانایی شرکت شما بسیار مهم است. تصاویر ارسال شده از محل کار شما برای مشتریانتان جذاب است و به آنها ذهنیت صحیح تری از آنچه شما انجام می دهید ارائه می نماید.

3- عکاسی معماری

هیچ وقت در عکاسی صنعتی عکس برداری از ساختمان را نباید فراموش کنید. ذهنیتی که افراد از شرکت شما دارند به شدت تحت تأثیر عکس های محل کار شما قرار می گیرد. تصاویر معماری مد نظر ما شامل عکس های بیرونی از تأسیسات فراوریی تا اتاق های تمیز و فضاهای فراوریی و انبارهای ذخیره می باشد.

4- عکاسی در محل

در نهایت، عکاسی در محل باعث می گردد مشتریان شما یک دید خوب نسبت به فضای کاری شما پیدا نمایند. مشتریان دوست دارند کارمندان شما را در حین کار ببینند. این که مشتریان ببینند شما چگونه کار می کنید و حواستان به کارتان، محصولات یا خدمات و در نهایت مشتریانتان است به آنها آرامش می دهد. یکی دیگر از مزایای عکسبرداری در محل این است که از کارافتادگی را از بین می برد چرا که عکاس سراغ شما می آید و از خطوط فراوریی و خدماتی شما تصویربرداری می نماید و باعث می گردد کادر شما به کار خود ادامه دهند!

استفاده از این 4 نوع عکس برداری در بازاریابیتان می تواند موفقیت شما در بازار رقابتی فراوری را به همراه داشته باشد. از این تصاویر در وبسایت شرکت، فضای مجازی، نمایشگاه های تجاری و تبلیغات چاپی بهره ببرید تا بدین وسیله بتوانید کسب و کارتان را حرفه ای تر برای مشتریانتان به نمایش بگذارید. تخصص شما در حوزه کاریتان توسط این تصاویر بیشتر نمایان خواهد شد و از شما به عنوان یک رهبر در صنعت و حرفه تان یاد خواهد شد.

تجربه شما در استفاده از عکس های تخصصی صنعتی چیست؟ آیا به شما در بهبود تجارتتان یاریی نموده است؟ تجربیات خود را با مخاطبان وبلاگ دریا درمیان بگذارید

برگرفته از: ezinearticles و digglescreative

منبع: setare.com

به "عکاسی صنعتی چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عکاسی صنعتی چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید