قند خون بالا خطرناک تر است یا پایین؟

به گزارش وبلاگ دریا، ایرج خسرونیا، متخصص بیماری داخلی در پاسخ به این پرسش که آیا خطر بالا بودن قند خون بیشتر است یا پایین آمدن قند خون، گفت: کم بودن قند خون می تواند فرد را فوری از بین ببرد؛ مثلا فردی سر کار باشد و بی حال شود و به علت دکتر نرفتن باعث مرگش شود.

قند خون بالا خطرناک تر است یا پایین؟

متخصص بیماری داخلی گفت: در هنگام پایین آمدن قند خون، فرد اول عرق می کند، بدنش سرد می شود، ط پش قلب، احساس ضعف، بی حالی و کوفتگی می کند و روی زمین می افتد و دیگر قادر به صحبت کردن نیست.

ایرج خسرونیا، متخصص بیماری داخلی در پاسخ به این پرسش که آیا خطر بالا بودن قند خون بیشتر است یا پایین آمدن قند خون، گفت: کم بودن قند خون می تواند فرد را فوری از بین ببرد؛ مثلا فردی سر کار باشد و بی حال شود و به علت دکتر نرفتن باعث مرگش شود.

وی ادامه داد: باید در مصرف دارو و انسولین دقت کرد و بر اساس دستور پزشک اقدام کنیم؛ چراکه بیشتر افراد دیابتی که فوت می کنند در اثر افت قند خون است نه بالا رفتن قند.

این متخصص بیماری داخلی درباره پایین آمدن قند خون در افراد عادی، بیان داشت:در هنگام پایین آمدن قند خون، فرد اول عرق می کند، بدنش سرد می شود، ط پش قلب، احساس ضعف، بی حالی و کوفتگی می کند و روی زمین می افتد و دیگر قادر به صحبت کردن نیست.

خسرونیا درباره اینکه اولین کاری که پزشکان در زمان افت قند خون انجام دهند؟، چیست؟ گفت:معمولا پزشکان برای بیماری که سابقه دیابت دارد و انسولین مصرف می کند، ابتدا سرم قندی تزریق می کنند.

وی اضافه کرد: به چنین فردی باید ابتدا شربت قند دهند؛ البته اگر قند خون 50 یا 40 باشد با خوردن یک لیوان آب قند بالا می آید و باید بلافاصله نزد پزشک برود.

این متخصص بیماری داخلی بیان کرد: افرادی هستند که رژیم غلط غذایی برای لاغری دارند، غذا نمی خورند، ورزش می کنند و حرکت دارند، اما می توانند یک دفعه افت قندی داشته باشند که باید این افراد شربت قند بخورند و اگر دسترسی دارند سرم قندی هم تزریق کنند.

منبع: فرادید

به "قند خون بالا خطرناک تر است یا پایین؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قند خون بالا خطرناک تر است یا پایین؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید