قیمت تخم مرغ چقدر شده است؟

به گزارش وبلاگ دریا، به گزراش خبرنگاران، تخم مرغ هرساله در نیمه دوم سال و در فصل سرما افزایش قیمت محسوسی می یابد اما روز های اخیر نرخ این محصول در بازار به شکل بی سابقه ای افزایش یافته به طوری که هر شانه تخم مرغ ساده به مرز 30 هزار تومان رسیده است.

قیمت تخم مرغ چقدر شده است؟

براساس گزارش میدانی نرخ هر شانه تخم مرغ ساده 30 عددی در فروشگاهی در غرب تهران و محله صادقیه 29 هزار تومان به فروش می رود.

قیمت هر شانه تخم مرغ ساده در جنوب غرب شهر تهران و در محله های مخصوص و چهار راه لشکر 24 هزار تومان و 25 هزار تومان است.

ممنوعیت صادرات مرغ، جوجه و تخم مرغ ایران به افغانستان لغو شد

همچنین نرخ یک شانه تخم مرغ 30 عددی ساده و بدون بسته بندی در فروشگاهی در محله نارمک تهران 27 هزار تومان قیمت گذاری شده است.

فروشنده درباره دلیل افزایش قیمت تخم مرغ می گوید: نرخ خرید عمده این محصول نیز افزایش یافته به طوری که وی نیز هرکارتن 12 شانه ای را بیش از 300 هزار تومان خریداری نموده است.

بنا بر این گزارش درباره دلایل افزایش قیمت تخم مرغ در بازار مصرف می توان به کاهش تعرفه صادرات اشاره نمود؛ همچنین شرایط تامین نهاده های دام و طیور که به عنوان خوارک در صنعت مرغداری مورد استفاده قرار می گیرد در امسال افزایش یافته و بازار با کمبود روبرو است.

بنا بر این گزارش، گوشت قرمز به دلیل قیمت بالایی که دارد از دسترس بخش زیادی از افراد جامعه خارج شده است همچنین با برداشته شدن ارز واردات حبوبات، قیمت این محصولات نیز که جانشینی برای گوشت قرمز هستند در امسال به دو برابر افزایش یافته است.

مرغداران نیز با توجه به افزایش هزینه های فراوری در امسال، به دنبال افزایش قیمت محصول خود هستند و تخم مرغ نیز به عنوان قوت قالب طبقه ضعیف جامعه که احتیاج به پروتئین خود را از این طریق تامین می نمایند در روزهای خیر افزایش قیمت حدود 30 درصدی را تجربه می نماید.

این افزایش قیمت کالاهای اساسی و مصرفی مردم با قدرت خرید جامعه هماهنگ نیست و دولت باید به معیشت مردم نیز توجه داشت باشد.

منبع: تسنیم

منبع: تجارت نیوز

به "قیمت تخم مرغ چقدر شده است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت تخم مرغ چقدر شده است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید