لباس های خود را به زیباترین شکل ست کنید

به گزارش وبلاگ دریا، زمانی که می خواهید لباس جدیدی خریداری کنید ولی در خصوص رنگ لباس ها تردید دارید و نمی دانید کدام رنگ را با کدام رنگ می توان پوشید باید از روش های علمی برای این کار بهره ببرید.

لباس های خود را به زیباترین شکل ست کنید

هماهنگی رنگ ها با اصول علمی همواره نتیجه موفقی دارد و با شناخت رنگ ها و خواص فیزیکی آن ها می توانید سلیقه خود را در ترکیب رنگ لباس ها بهبود دهید. در این مطلب از وبلاگ دریا نحوه ست کردن رنگ های لباس را به شما آموزش خواهیم داد.

نحوه ست کردن رنگ های لباس در استایل

سه رنگ اصلی را باهم بپوشید

3 رنگ اصلی یعنی قرمز، زرد و آبی را می توانید هم زمان در لباس ها به کار ببرید. البته نسبت ترکیب این 3 رنگ باید برای زرد، آبی و قرمز به ترتیب 1 به 2 به 3 باشد.

هرچند این ترکیب از اساسی ترین ترکیب ها در دنیای هنر است و هرگز کهنه نمی گردد ولی چنین ترکیب چشمگیری بیشتر برای بچه ها و نوجوانان مناسب است. افراد بالغ ترجیحا نباید از 3 رنگ اصلی خالص در کنار هم استفاده نمایند. اما استفاده از 1 یا 2 رنگ اصلی با هم مسئله ای به وجود نمی آورد مثل زرد و قرمز یا آبی و قرمز.

ست کردن رنگ های لباس با رنگ های متضاد

یکی از اساسی ترین روش ها در ترکیب رنگ لباس استفاده از رنگ های مکمل و متضاد در کنار هم است. رنگ های مکمل به رنگ هایی گفته می گردد که در چرخ رنگ در مقابل هم قرار می گیرند مانند بنفش خالص و زرد خالص، سبز و قرمز یا نارنجی و آبی. رنگ های مکملی که از نظر روشنی و غلظت در یک درجه باشند در کنار هم زیبا دیده می شوند. اگر به این دست از مطالب علاقه دارید می توانید مطلب کیف و کفش خود را با مد روز ست کنید را بخوانید.

هم رنگ بپوشید

ست کردن رنگ های لباس با استفاده ار رنگ هایی که در چرخ رنگ در مجاورت هم قرار می گیرند استایل تک رنگ یا هم خانواده را تشکیل می دهند. به طور مثال استفاده از فیروزه ای و لاجوردی در کنار هم که رنگ های هم خانواده هستند هماهنگی زیبایی در لباس ها به وجود می آورد.

کافی است رنگی را که دوست دارید در چرخ رنگ انتخاب کنید و رنگ های مجاور آن را مشاهده کنید مثلا قرمز با صورتی یا نارنجی هماهنگی دارد و می توانند رنگ لباس های شما را تشکیل دهند.

ست کردن رنگ های لباس با رنگ های سرد و گرم

رنگ های گرم مثل قرمز، نارنجی و زرد در یک طرف چرخ رنگ و رنگ های سرد مثل آبی، سبز و بنفش در طرف دیگر آن قرار می گیرند. سردی و گرمی هر رنگ از رنگ هایی که از آن تشکیل شده نشات می گیرد مثلا اگر بنفش را با قرمز مخلوط کنید گرم می گردد و اگر با آبی مخلوط کنید سرد خواهد بود. برای داشتن لباس هایی هماهنگ تر و ساده تر رنگ های گرم را با رنگ های گرم و رنگ های سرد را با رنگ های سرد بپوشید اما اگر می خواهید تیپ چشمگیرتری داشته باشید رنگ های سرد را با گرم بپوشید.

پیشنهاد مطالعه: مطلب مشابه موهای خود را با این روش های مجذوب کننده ببندید را بخوانید.

منبع: پیام دلتا

به "لباس های خود را به زیباترین شکل ست کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لباس های خود را به زیباترین شکل ست کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید