لودینگ بازی های کامپیوتر سریع تر می گردد؛ مایکروسافت DirectStorage تازه را عرضه کرد

به گزارش وبلاگ دریا، مایکروسافت میخواهد تا نسخه 1.1 از سیستم دیرکت استورج (Direct Storage) را عرضه کند. بزرگ ترین تغییر آن هم خارج کردن از حالت فشرده (Decompression) با استفاده از پردازنده گرافیکی (GPU) است. این کار یک قدم دیگر برای بهبود اجرای عناوین بازی و کم کردن زمان لود یک عنوان است. مایکروسافت از اوایل سال 2022 میلادی بود که دیرکت استورج را عرضه کرد. از همان زمان سازندگان در پی خارج کردن از حالت فشرده با استفاده از پردازنده گرافیکی بودند که حال میسر امکان پذیر خواهد بود.

لودینگ بازی های کامپیوتر سریع تر می گردد؛ مایکروسافت DirectStorage تازه را عرضه کرد

این قابلیت نو به دستگاه اجازه خواهد داد تا خارج کردن فایل های فشرده را با استفاده از پردازنده گرافیکی انجام دهد. در گذشته این کار با پردازنده اصلی انجام می شد. بحث اصلی اینجاست که زمانی که شما یک فایل بازی را دانلود می کنید، این فایل فشرده است. حتی پس از نصب هم بسیاری از فایل ها فشرده هستند. با این کار حجم بازی نیز بیش از حد زیاد نمی گردد.

عناوین بازی نیز اکثراً برای خارج شدن از حالت فشرده با استفاده از پردازنده اصلی ساخته شده اند. این موضوع برای عناوین مدرن چندان مناسب نیست. به علت اینکه سرعت پایینی داشته و در حال حاضر سرعت اجرای عناوین مختلف اهمیت بسیار زیادی دارد. یکی از برنامه نویسان در مایکروسافت در این مورد می گوید:

صنعت بازی های ویدئویی در پی این است تا سرعت اجرای عناوین را بالا ببرد. به همین علت است که از PCIe Gen 3 و 4 استفاده می نماید. این خروجی ها پهنای باند بسیار زیادی را ارائه داده و به همین علت اهمیت بسیار زیادی دارند. همینطور اینکه اجازه می دهند تا بازی ها به برترین نحو اجرا شوند.

با استفاده از دیرکت استورج 1.1 تغییرات زیادی در داخل بازی ایجاد خواهد شد. به این شکل که سفر از یک جهان به جهانی دیگر بسیار راحت تر و سریع تر خواهد بود. به همین علت تغییر جهان ها در بازی دیگر تأخیری نخواهد داشت. البته پلی استیشن 5 در بازی Ratchet and Clank به برترین نحو این تغییر جهان را به نمایش گذاشت. بحث اینجاست که کامپیوتر اعمال بسیار بیشتری در کنار اجرای بازی انجام می دهد. با استفاده از خروج از حالت فشرده با استفاده از کارت گرافیک، پردازنده اصلی تمرکز بیشتری روی اعمال دیگر خواهد داشت.

انویدیا از همین الان با عرضه یک به روزرسانی پشتیبانی کارت های خود از دیرکت استورج 1.1 را اعلام نموده است. AMD نیز در حال کار روی یک به روزرسانی برای کارت های خود است. اینتل نیز که به تازگی وارد رقابت در جهانی کارت گرافیک شده نیز به فکر بهبود محصولات خود و بهینه کردن آن ها برای این سیستم نو است.

پس از لحاظ سخت افزاری از این سیستم پشتیبانی می گردد. حال دیگر نوبت به سری عناوین بازی رسیده تا از لحاظ نرم افزاری از این سیستم پشتیبانی نمایند.

منبع: TheVerge.com

منبع: دیجیکالا مگ

به "لودینگ بازی های کامپیوتر سریع تر می گردد؛ مایکروسافت DirectStorage تازه را عرضه کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لودینگ بازی های کامپیوتر سریع تر می گردد؛ مایکروسافت DirectStorage تازه را عرضه کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید