ماراتن جذابی که هیچ برنده ای نداشت

به گزارش وبلاگ دریا، ونیز هفتادونهم هم به خاتمه راه خود رسید تا حالا، همه چشم انتظار شب اختتامیه و اعلام برنده ها باشند.

ماراتن جذابی که هیچ برنده ای نداشت

به گزارش وبلاگ دریا، نکته ای که در مورد کیفیت آثار این دوره مطرح است اینکه، وقتی اسامی آثار بخشهای مختلف اعلام شد، دوستداران سینما از وجود نام های بزرگ ذوق زده شدند اما وقتی آثار، به نمایش درآمد، مشخص شد که اعتبار آن نام ها، خیلی بیشتر از فیلم هایشان بود. به طوری که هیچ فیلمی در این دوره نتوانست اقبال خیلی بالایی داشته باشد و هر فیلم پیروز این دوره، نقدهای بسیاری هم به خود دید.

فیلم های ایرانی ونیز امسال، چندان چشمگیر عمل نکردند. با وجود استقبالی که در چند سالن از بعضی فیلم های ایرانی به عمل آمد، اما 2 فیلم بخش مسابقه، امتیاز شاخصی را در جدول ارزشگذاری به دست نیاوردند و منتقدان بسیاری از این آثار استقبال نکردند.

ونیز امسال ثابت کرد که سیاست، جزو جدایی ناپذیر این جشنواره است و هرکاری کنند، نمی توانند سیاست را از وجه سینمایی جشنواره جدا کنند. همین سیاسی بازی های ونیز علی الخصوص در این دوره سبب شد تا این جشنواره نتواند جریان سازی چندانی در جامعه رسانه ای جهان داشته باشد و از این جهت، بسیار عقب تر از رقیب دیرینه اش یعنی کن ظاهر شد.

هفتادونهمین دوره جشنواره ونیز، امشب با اعلام برگزیدگان، به کار خود پایان می دهد.

منبع: همشهری آنلاین

به "ماراتن جذابی که هیچ برنده ای نداشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماراتن جذابی که هیچ برنده ای نداشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید