مدل های جدید و شیک پالتو چهارخونه

به گزارش وبلاگ دریا، پالتو چهارخونه دارای الگویی متشکل از نوارهای افقی و عمودی با چند رنگ مختلف است. چهارخونه ها ابتدا از الیاف پشمی و به عنوان پارچه تهیه می شدند و پیشینه آن به ویژه به اسکاتلند مرتبط است.

مدل های جدید و شیک پالتو چهارخونه

وبلاگ دریا | سرویس مد و پوشاک - چهارخونه از کجا آمد؟ حتما شما هم چهارخونه ها را در دامن های که مربوط به لباس ملی اسکاتلندی است دیده اید. تا اواسط قرن نوزدهم، چهارخونه ها تنها به مناطق و قبیله های اسکاتلندی مربوط می شد و هر قبیله رنگ مخصوص به خود را با توجه به رنگ های طبیعی که در دسترس داشت تهیه می کرد. اما آیا می دانید چهارخونه های محبوب کدامند و چگونه به صنعت مد راه یافتند؟ در ادامه نمونه های زیبایی از انواع مدل پالتو چهارخونه را مشاهده خواهیم کرد.

چهارخونه در صنعت مد

در دوران ویکتوریایی و ادوارد، لباس های چهارخونه به صنعت مد راه یافت. تا آن موقع، چهارخونه از عمده ترین اجزا لباس های مردانه محسوب می شد و بعد ها بخش مهمی از مد زنان را تشکیل داد. در نتیجه ارتباط آن با اشراف و ارتش بریتانیا، چهارخونه هویت منحصر به فردی یافت.

چهارخونه های محبوب

به طور کلی گفته شده است که یکی از محبوب ترین چهارخونه ها (tartans)، طرح چهارخونه سلطنتی استوارت است. این طرح که ترکیبی از رنگ قرمز سلطنتی، سیاه، زرد، آبی و سبز است، چهارخونه شخصی ملکه الیزابت دوم است؛ که نه تنها در لباس، بلکه در منسوجاتی مانند دامن و روسری نیز از این طرح استفاده شده است.

یکی دیگر از چهارخونه های معروف، black Watch است (همچنین به نام Old Campbell، Grant Hunting، Universal، Government شناخته می گردد). این طرح چهارخونه که متشکل از رنگ های سبز، سرمه ای و سیاه است در چندین واحد نظامی در ارتش بریتانیا و دیگر نیرو های مشترک المنافع آن نیز استفاده شده است.

عمومیت یافتن چهارخونه ها

در اواخر دهه 1970، موسیقی پانک برای جوانان در جزایر بریتانیا راهی برای ابراز نارضایتی خود با طبقه اشراف بود. استفاده غیرقانونی از چهارخونه، که مدت ها با اقتدار و اشرافیت همراه بود، پس از آن به عنوان بیان نارضایتی نسبت به جامعه مدرن دیده شد. به این ترتیب، چهارخونه، که به طور غیر متعارف پوشیده شده بود، به نمادی برانداز تبدیل شد. امروزه طرح چهارخونه به یکی از محبوب ترین ترند های پاییز و زمستان بدل شده است که در ادامه نمونه های زیبایی از انواع مدل پالتو چهارخونه را مشاهده خواهیم کرد.

جدیدترین مدل های پالتو چهارخونه

بیشتر ببینید:زیباترین انواع مدل پالتو دخترانهطرح و پالتو چهارخونه محبوب شما کدام است؟ شما می توانید نظرات و تجربیات خود را در پایین همین صفحه در بخش ارسال نظر با ما و همراهان وبلاگ دریا به اشتراک بگذارید.منبع: setare.com

به "مدل های جدید و شیک پالتو چهارخونه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدل های جدید و شیک پالتو چهارخونه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید