مصرف این خوراکی، فشار خون تان را پایین می آورد

به گزارش وبلاگ دریا، افرادی که برای مدت طولانی ماست کم چرب مصرف می نمایند، فشارخون سیستولی کمتری دارند و خطر پرفشاری خون در آن ها کمتر است.

مصرف این خوراکی، فشار خون تان را پایین می آورد

پرفشاری خون اختلالی است که در آن فشارخون در شریان ها به طور مزمن افزایش می یابد. با هر ضربان، قلب خون را از راه شریان ها به باقی بدن پمپ می نماید.

فشارخون نشان می دهد، زمانی که قلب می تپد خون با چه قدرتی به دیواره شریان ها فشار وارد می نماید. اگر فشارخون بسیار بالا باشد، قلب باید سخت تر کار کند و این امر می تواند باعث مسائل ارگانی و بیماری هایی مانند مسائل قلبی، سکته یا نارسایی کلیوی گردد.

در بسیاری از موارد، بیماران علائم خاصی را نشان نمی دهند حتی ممکن است بدون اینکه بدانند مبتلا به پرفشاری خون هستند، دچار پیامد های بد آن شوند. شرایطی مانند خونریزی داخلی، بیماری مزمن کلیوی، مشکل قلبی، سکته و مشکل دید از عوارض پرفشاری خون کنترل نشده هستند.

عواملی مانند چاقی، استرس، مصرف زیاد نمک، سابقه خانوادگی پرفشاری خون، دیابت، سیگار، کمبود ویتامین D، مصرف کم کلسیم، پتاسیم و منیزیم می توانند شما را نسبت به ابتلا به این بیماری مستعد نمایند.

یکی از مواد غذایی مهمی که به نظر می رسد در کاهش خطر بیماری فشار خون نقش داشته باشد، ماست کم چرب است. براساس مستندات موجود، افرادی که برای مدت طولانی ماست کم چرب مصرف می نمایند، فشارخون سیستولی (فشار خون سیستولی، عدد نشان دهنده حداکثر فشاری است که خون شما به دیواره شریان ها (سرخرگ ها) هنگام ضربان قلب وارد می نماید.) کمتری دارند و خطر پرفشاری خون در آنان کمتر است.

مصرف مداوم ماست با تناسب وزن و کاهش نمایه توده بدنی همراه است. کلسیم موجود در ماست از ریزمغذی های بسیار مهم برای سلامتی است و کارایی جذب بالایی دارد بعلاوه ماست منبع خوب پروتئین است، قدرت سیرنمایندگی خوبی دارد و درصدی از آب مورد احتیاج بدن را تامین می نماید.

کلسیم موجود در ماست عروق را انعطاف پذیرتر می نماید و عروق می توانند گشادتر شوند و فشار را کاهش دهند. از سویی دیگر بعضی محققان معتقدند که باکتری های موجود در ماست به کاهش فشارخون یاری می نمایند.

بنابر اعلام دفتر بهبود تغذیه وزارت بهداشت، این یک رژیم سالم شامل ماست کم چرب و میوه و سبزی کافی و انجام فعالیت فیزیکی مناسب، می تواند به پیشگیری از بیماری های مزمن از جمله پرفشاری خون یاری و سلامت شما را تضمین کند.

منبع: فرادید

به "مصرف این خوراکی، فشار خون تان را پایین می آورد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مصرف این خوراکی، فشار خون تان را پایین می آورد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید