مهم ترین حمله سایبری 2019 ثبت شد ، آدرس ایمیل 773 میلیون کاربر و 21 میلیون رمز عبور هک شد

به گزارش وبلاگ دریا، یک نقض اطلاعاتی گسترده باعث شده که حساب ایمیل 773 میلیون نفر در معرض سوء استفاده قرار گیرد. در کنار این نقض گسترده بالغ بر 21 میلیون رمز عبور نیز هک شد.

مهم ترین حمله سایبری 2019 ثبت شد ، آدرس ایمیل 773 میلیون کاربر و 21 میلیون رمز عبور هک شد

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، به نظر می رسد یک رکورد نو در دنیای هک ثبت شده است، چرا مجموعه ای بزرگ از آدرس ایمیل و گذرواژه های افراد به صورت نقض داده در مجموعه # 1منتشر شد.

به نظر می رسد که داده ها از یک منبع، سایت یا شرکت منحصربفرد نیستند، اما بیشتر این حساب های ایمیلی از مجموعه ای از رمزهای عبور نخ نما شده و قدیمی استفاده نموده اند. به طور دقیق تر یک پایگاه داده بزرگ حاوی 772،904،991 آدرس ایمیل منحصر به فرد و بیش از 21 میلیون رمز عبور منحصر به فرد اخیرا در یک انجمن هک آنلاین ارسال شده است.

این هک برای اولین بار به وسیله تروی هانت از سایت امنیتی هک گزارش شده است که از مجموعه ای از 2 هزار پایگاه جمع آوری داده ها سرقت شده است. البته به نظر می رسد داده های سرقتی با هدف فروش سرقت نشده اند اما به هر ترتیب افشای اطلاعات حساب های ایمیل برای هیچ کاربری مجذوب کننده نیست.

مجموعه # 1 یکی از بزرگترین نقض های داده در تاریخ است، شاید بتوان رقیب این نقض امنیتی را یاهو دانست که طی دو سال گذشته بالغ بر 3 میلیارد کاربر را نقره داغ کرد.

به نظر می رسد برای کشف این که هک شده اید یا نه راه سختی در پیش ندارید تنها کافی است به وب سایتی با نام I Have Been Pwned رفته و سپس به برگه رمزهای عبور در بالای صفحه بروید و هر کلمه عبوری را که برای ایمیل های خود استفاده نموده اید تایپ کنید و اگر با گزینه دیده شده رو به رو شدید هر چه سریعتر رمز خود را تغییر داده یا دیگر از ایمیل خود استفاده نکنید.

هنگامی که در این وب سایت آنالیز می کنید که آیا ایمیل شما بخشی از مجموعه داده شماره 1 است، احتمالا سایت هایی را مشاهده می کنید که در آن حساب هایی را دارید که در گذشته هک شده اند. اگر قبلا رمز عبور خود را در این سایت ها تغییر نداده اید، باید هر چه سریعتر این کار را انجام دهید.

منبع: انتخاب

به "مهم ترین حمله سایبری 2019 ثبت شد ، آدرس ایمیل 773 میلیون کاربر و 21 میلیون رمز عبور هک شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهم ترین حمله سایبری 2019 ثبت شد ، آدرس ایمیل 773 میلیون کاربر و 21 میلیون رمز عبور هک شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید