هشدار هواشناسی نسبت به وزش باد شدید در تهران تا شنبه ، احتمال سقوط اشیا از ارتفاعات

به گزارش وبلاگ دریا، اداره کل هواشناسی استان تهران با صدور هشدار سطح زرد، نسبت به وزش باد شدید و گاهی خیلی شدید، خیزش گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا از امروز تا شنبه 27 خرداد ماه هشدار داد.

هشدار هواشناسی نسبت به وزش باد شدید در تهران تا شنبه ، احتمال سقوط اشیا از ارتفاعات

به گزارش وبلاگ دریا، اداره کل هواشناسی استان تهران نسبت به رشد ابرهای همرفتی در ارتفاعات این استان به ویژه در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب و افزایش گرادیان فشاری و به تبع آن وزش باد شدید و گاهی خیلی شدید، خیزش گرد و خاک، کاهش کیفیت هوا و نیز رگبار و رعد و برق در ارتفاعات و نیمه شمالی استان هشدار داد.

بر اساس آنچه اداره کل هواشناسی استان تهران اعلام نموده است، فعالیت این سامانه از بعد از ظهر امروز پنجشنبه 25 خرداد شروع می گردد و تا شنبه 27 خرداد ادامه دارد. مخاطرات یاد شده در بعد از ظهر امروز، منطقه ها جنوبی و غربی استان تهران، در روز آدینه، نیمه شمالی و منطقه ها جنوبی استان تهران و در روز شنبه، منطقه ها جنوبی و غربی استان تهران را تحت تاثیر قرار می دهند.

بر این اساس در منطقه ها مستعد خیزش گرد و خاک، کاهش دید و کیفیت هوا، احتمال خسارت به تجهیزات شهری و برون شهری نظیر داربست ها و تابلوهای تبلیغاتی، احتمال سقوط اشیا از ارتفاعات، احتمال شکسته شدن درختان کهنسال و در ارتفاعات صاعقه و لغزندگی جاده ها پیش بینی می گردد.

به همین دلیل اداره کل هواشناسی استان تهران نسبت به احتیاط در تردد جاده ای، اطمینان از استحکام سازه های موقت، احتیاط در فعالیت های کوهنوردی، احتیاط در فعالیت های عمرانی، عدم توقف وسایل نقلیه در حاشیه ساختمان های نیمه کاره، عدم استقرار در نواحی مرتفع نظیر داربست ها و آمادگی دستگاه های امدادرسان توصیه نموده است.

هشدار زرد رنگ به معنای این است که پدیده ای جوی رخ خواهد داد که ممکن است در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد کند. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می گردد تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از سوی دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

منبع: همشهری آنلاین

به "هشدار هواشناسی نسبت به وزش باد شدید در تهران تا شنبه ، احتمال سقوط اشیا از ارتفاعات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار هواشناسی نسبت به وزش باد شدید در تهران تا شنبه ، احتمال سقوط اشیا از ارتفاعات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید