هوای تهران امروز آلوده می گردد ، شرایط منطقه ها پرتردد بدتر است

به گزارش وبلاگ دریا، بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، هم اکنون (26 مهرماه) در شرایط قابل قبول قرار گرفته است اما باتوجه به عدم وزش باد مؤثر و افزایش ترافیک صبحگاهی بر مقدار غلظت ذرات معلق افزوده خواهد شد و کاهش کیفیت هوا در بعضی منطقه ها پرتردد را در پی خواهد داشت.

هوای تهران امروز آلوده می گردد ، شرایط منطقه ها پرتردد بدتر است

به گزارش وبلاگ دریا، پیش بینی های اجرا شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران حاکی از آن است که باتوجه به عدم وزش باد مؤثر و افزایش ترافیک صبحگاهی بر مقدار غلظت ذرات معلق افزوده خواهد شد و کاهش کیفیت هوا در بعضی منطقه ها پرتردد را در پی دارد.

با افزایش تندی باد در طول روز شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده ها فراهم خواهد شد، هرچند وزش باد نسبتاً شدید در ساعات بعدازظهر و احتمال گسیل گردوخاک در منطقه ها مستعد بعلاوه ورود گردوخاک از استان های مجاور سبب کاهش کیفیت هوا به ویژه در منطقه ها جنوبی و جنوب غربی شهر تهران خواهد شد.

تا اواخر وقت سه شنبه تا حدودی تندی باد کاهش می یابد که درنتیجه از مقدار غلظت گردوخاک موجود در جو کاسته خواهد شد، بااین حال با وزش باد مؤثر تا ساعات پایانی برقراری شرایط قابل قبول در بیشتر منطقه ها دور از انتظار نخواهد بود.

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، آلاینده شاخص هم اکنون ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون با میانگین 92 و کیفیت هوا در شرایط قابل قبول است.

آلاینده شاخص هوای مرکز طی 24 ساعت گذشته ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون با میانگین 90 بود و کیفیت هوای مرکز در شرایط قابل قبول قرار داشت.

شاخص کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم بندی می گردد؛ بر اساس این تقسیم بندی از عدد صفر تا 50 هوا پاک، از 51 تا 100 هوا قابل قبول(سالم) یا میانه، از 101 تا 150 هوا ناسالم برای گروه های حساس، از 151 تا 200 هوا ناسالم برای همه گروه ها، از 201 تا 300 هوا بسیار ناسالم و از 301 تا 500 شرایط کیفی هوا خطرناک است.

منبع: همشهری آنلاین

به "هوای تهران امروز آلوده می گردد ، شرایط منطقه ها پرتردد بدتر است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هوای تهران امروز آلوده می گردد ، شرایط منطقه ها پرتردد بدتر است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید