هوش مصنوعی تازه گوگل می تواند از هر متنی موسیقی بسازد

به گزارش وبلاگ دریا، هوش مصنوعی احتمالاً در گام بعدی خود دنیای موسیقی را هدف قرار خواهد داد. گوگل اخیراً مطالعه ای روی یک مدل به نام MusicLM را منتشر نموده است که می تواند با یک متن ساده در هر ژانری، موسیقی فراوری کند. مدل هوش مصنوعی گوگل با 280 هزار ساعت موسیقی آموزش داده شده است تا بتواند با تنوع و عمقی بالا آهنگ بسازد.

هوش مصنوعی تازه گوگل می تواند از هر متنی موسیقی بسازد

گوگل می گوید هوش مصنوعی جدیدی ساخته است که می توانید برای آن متن توصیفی بنویسید و براساس آن موسیقی دریافت کنید.

هوش مصنوعی احتمالاً در گام بعدی خود دنیای موسیقی را هدف قرار خواهد داد. گوگل اخیراً مطالعه ای روی یک مدل به نام MusicLM را منتشر نموده است که می تواند با یک متن ساده در هر ژانری، موسیقی فراوری کند. مدل هوش مصنوعی گوگل با 280 هزار ساعت موسیقی آموزش داده شده است تا بتواند با تنوع و عمقی بالا آهنگ بسازد.

مدل Music LM نه تن ها می تواند ژانر ها و آلات موسیقی را با هم ترکیب کند، بلکه توانایی ساخت آهنگ از روی ایده های انتزاعی را هم دارد که درک آن ها معمولاً برای کامپیوتر ها کار سختی است.

هوش مصنوعی گوگل بعلاوه می تواند مبتنی بر زمزمه، سوت زدن یا توصیف یک نقاشی موسیقی بسازد. این نرم افزار حتی حالتی برای داستان گویی دارد که می تواند چندین توصیف مختلف را با هم پیوند بزند تا یک مجموعه موسیقی متن یا یک DJ Set بسازد.

البته MusicLM هم مانند تمام هوش مصنوعی های زایا مسائل خاص خودش را دارد. برای مثال، بعضی از ترکیب های صوتی آن عجیب وغریب هستند و بعضی از ووکال ها هم قابل تشخیص نیستند. بااین حال، خروجی کار از آنچه احتمالاً انتظار دارید، بهتر می گردد.

هوش مصنوعی گوگل هنوز منتشر نشده است

گوگل هنوز دست به انتشار این هوش مصنوعی نزده است و به نظر نمی رسد که به این زودی ها آن را عرضه کند. MusicLM مثل سایر هوش مصنوعی های این شرکت فعلاً عرضه عمومی نمی گردد و علت اصلی این اتفاق مسائل حق امتیاز یا حق نشر است. ظاهراً حدود یک درصد از موسیقی های استفاده شده برای آموزش این مدل حق نشر داشته اند.

اگرچه سؤالات مربوط به کسب مجوز برای استفاده از این آهنگ ها در مدل های هوش مصنوعی هنوز پاسخ روشنی ندارند، ولی در وایت پیپری از اریک سانری (عضو کنونی انجمن ناشران موسیقی) در سال 2021 مدعی شده بود که کار خروجی این سیستم های هوش مصنوعی به قدر کافی دارای نشانه های آهنگ های مرجع هستند که ناقض حق نشر باشند.

هوش مصنوعی در چند وقت اخیر به خصوص با عرضه عمومی چت بات ChatGPT به موضوع داغ رسانه ها تبدیل شده و بحث های حائز اهمیتی را در این حوزه به وجود آورده است.

منبع: دیجیاتو

منبع: فرادید

به "هوش مصنوعی تازه گوگل می تواند از هر متنی موسیقی بسازد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هوش مصنوعی تازه گوگل می تواند از هر متنی موسیقی بسازد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید