واکنش روسیه به فشارهای مخالفان برجام علیه آژانس اتمی

به گزارش وبلاگ دریا، میخائیل اولیانوف نماینده روسیه در سازمان های بین المللی در توییتی از تلاش برای دیکته کردن درخواست های مخالفان برجام بر آژانس بین المللی انرژی اتمی انتقاد کرد.

واکنش روسیه به فشارهای مخالفان برجام علیه آژانس اتمی

به گزارش وبلاگ دریا، میخائیل اولیانوف نماینده روسیه در سازمان های بین المللی در توییتی نوشت: مخالفان برجام خواستار تجدید ائتلاف فشار بر تهران هستند. در جدیدترین مقاله آن ها در (نشریه آمریکایی) نیوزویک سعی کردند به آژانس بین المللی انرژی اتمی بیاموزند که چه کارهایی را باید و چه کارهایی را می تواند انجام دهد. آژانس سازمانی مستقل است. هیئت رئیسه و اعضای آن خودشان درباره چگونگی ادامه فرایند تصمیم گیری خواهند کرد.

رئیس جمهور آمریکا 18 اردیبهشت 1397 بدون توجه به اینکه قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل ضمن تایید توافق هسته ای ایران و گروه 1+5 بر لزوم اجرای موثر مفاد آن تاکید داشته، آمریکا را از این توافق خارج کرد و مغایر با مفاد آن، تحریم های یکجانبه علیه ایران اعمال کرد.

در هفته های اخیر اما آمریکا برای تشدید فشارهای خود علیه ایران، به فکر استفاده از همین قطعنامه به منظور تمدید تحریم تسلیحاتی ایران افتاده و تحرکاتش را در شورای امنیت سازمان ملل تشدید کرده است.

دولت آمریکا معتقد است که به رغم خروج از برجام و به دلیل آنکه عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل است، می تواند مانع از منقضی شدن تحریم تسلیحاتی ایران شود و همچنین سازوکار بازگشت اتوماتیک تحریم ها را فعال کند. مقام های ایران، روسیه و چین اما این استدلال را رد و اعلام کرده اند که آمریکا با خروج از برجام، دیگر حقی برای توسل به مفاد آن ندارد.

310311

منبع: خبرآنلاین

به "واکنش روسیه به فشارهای مخالفان برجام علیه آژانس اتمی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش روسیه به فشارهای مخالفان برجام علیه آژانس اتمی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید