شرایط ذخایر خون در کشور مطلوب است

به گزارش وبلاگ دریا، مدیرعامل سازمان انتقال خون با بیان اینکه شرایط ذخایر خونی کشور قابل قبول است، گفت: از مردم می خواهیم اهدای خون را فراموش نکنند.

شرایط ذخایر خون در کشور مطلوب است

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری وبلاگ دریا، پیمان عشقی با حضور در یک برنامه تلویزیونی با اشاره به اینکه بحث پلاسما درمانی به صورت کارآزمایی تحقیقاتی صورت گرفته و به ستاد ملی کرونا ارائه شده است، گفت: بعد از تأیید این ستاد نتایج آن اعلام می گردد؛ ضمن اینکه در نقاط دیگر جهان نیز کارهای موازی در این خصوص انجام می گردد.

وی ادامه داد: اهدای پلاسما با دستگا ه صورت می گیرد و فقط از زردابه خون گرفته می گردد اما اهدای خون به صورت مستقیم وارد کیسه خون می گردد.

مدیرعامل سازمان انتقال خون اعلام نمود: اهدای پلاسما در بهبودیافتگان از افرادی صورت می گیرد که یک ماه از بهبودی آنها گذشته باشد و این افراد می توانند بعد از آن نیز ماهی یکبار و به مدت سه ماه این اهدای پلاسما را داشته باشند؛ 18 مرکز سازمان انتقال خون آمادگی دریافت پلاسمای بهبودیافتگان از کرونا را دارد.

عشقی با بیان اینکه فرآیند اهدای پلاسما تخصصی بوده و سازمان انتقال خون کشور توانایی انجام آن را دارد، گفت: شرایط ذخایر خونی کشور قابل قبول است،اما از مردم می خواهیم اهدای خون را فراموش ننمایند؛ چرا که پایگاه های اهدای خون استاندارد و کاملاً تحت نظارت و کنترل است و جای هیچ نگرانی برای اهدای خون وجود ندارد.

وی با تأکید بر اینکه بهبودیافتگان از کرونا باید اهدای پلاسما را مورد توجه قرار دهند، اضافه کرد: با توجه به اینکه پادزهر ضد کرونا در این افراد روز به روز کمتر می گردد، این افراد باید این فرصت را از دست ندهند.

مدیرعامل سازمان انتقال خون گفت: در جهان میزان اهدای خون در شرایط کرونا 75 درصد کاهش داشته که این میزان در ایران به 35 درصد رسید اما اکنون 10 درصد کاهش پیدا نموده است.

عشقی با بیان اینکه بیماران خاص، مبتلایان به کرونا، بیماران دیالیزی و سرطانی از جمله بیمارانی هستند که به فرآورده های خونی احتیاج دارند، یادآور شد: بیماران کرونا بستری شده به پلاسمای واجد پادزهر بیماران بهبودیافته احتیاج دارند.

وی با اشاره به برنامه های سازمان انتقال خون در شب های قدر، گفت: برای این شب ها آمادگی گسترده ای داریم؛ البته در مورد پایگاه های سیار در مجامع و مراکز برگزاری مراسم ها به دلیل شرایط موجود محدودیت هایی داریم اما از افرادی که به دلایل مختلف قادر به روزه داری نیستند می خواهیم از صبح تا ساعت 16 عصر و افراد روزه دار نیز از پس از افطار تا بامداد به مراکز انتقال خون مراجعه نموده و خون خود را اهدا نمایند.

4148

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا

به "شرایط ذخایر خون در کشور مطلوب است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط ذخایر خون در کشور مطلوب است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید