کانادا به تازگی از زیباترین طرح پاسپورت دنیا رونمایی کرد!

به گزارش وبلاگ دریا، طرح های پاسپورت اغلب نظر بسیاری را به خود جلب می نمایند، بالاخره آن ها سندی هستند که نشان دهنده ما و کشورمان در سفر به خارج از کشور هستند.

کانادا به تازگی از زیباترین طرح پاسپورت دنیا رونمایی کرد!

ما تصور می کنیم پاسپورت که چیز استانداردی است و طراحی آن نباید چندان تفاوتی داشته باشد و خلاقیت در طراحی آن زیاد معنی ندارد.

اما واقعیت این است که هم از نظر زیبایی و هم عملی و تشخیص جعل، طراحی پاسپورت اهمیت دارد.

اداره مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) یک طرح نو پاسپورت کانادایی را ارائه نموده که به وسیله شرکت کانادایی بانک نوت ایجاد شده است، و این یک پاسپورت را بسیاری زیبا تلقی می نمایند. طرح های آن در زیر نور فرابنفش تغییر می نمایند.

گذرنامه نو کانادایی دارای برگ های افرا روی جلد است. یک برگ افرا زرد بزرگ در جلو و ترکیبی از برگ های قرمز کوچکتر در داخل یک طرح برجسته در پشت.

عمل اسلیو معده
رزرو هتل
خرید ساک پارچه ای

در داخل صفحات گذرنامه، تصاویر چهار فصل با تأکید بر طبیعت وجود دارد. صحنه پاییزی بچه هایی را نشان می دهد که کدو تنبل در دست دارند، در حالی که بهار یک خرس را با توله هایش نشان می دهد. بعلاوه رنگ های تصاویر زمانی که در معرض نور ماوراء بنفش قرار می گیرند زنده تر می شوند.

پاسپورت نو بعلاوه یکی از اولین اسناد سفر از یک کشور مشترک المنافع است که به پادشاه چارلز سوم اشاره می نماید، اگرچه نشان ملی ملکه الیزابت دوم را نشان می دهد زیرا شاه چارلز سوم نشان سلطنتی نو را به موقع در زمان طراحی تایید ننموده است.

منبع: یک پزشک

به "کانادا به تازگی از زیباترین طرح پاسپورت دنیا رونمایی کرد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کانادا به تازگی از زیباترین طرح پاسپورت دنیا رونمایی کرد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید