کرونا با سبک زندگی شهری چه کرد؟ حرکت در جهت مارپیچ

به گزارش وبلاگ دریا، با شیوع کروناویروس در بسیاری از کشورها و مختل شدن زندگی عادی مردم دنیا، سبک زندگی بسیاری از ما تغییر کرد و جالب است بدانیم بعضی از این تغییرات ماندگار هستند؛ زیرا که ما حالا تجربه مقابله با ویروسی را داریم که سرعت و سهولت زیادی در انتشار و انتقال خود از فرد بیمار یا ناقل به دیگر افراد دارد. پذیروفتن این تغییرات در سبک زندگی خود موجب حفظ امنیت سلامت می گردد. در صورت پذیروفتن، پیشگیری از بیماری هایی مانند آنفولانزای فصلی، سرما خوردگی و دیگر انواع ویروس ها، به راحتی قابل اجرا است.

کرونا با سبک زندگی شهری چه کرد؟ حرکت در جهت مارپیچ

واقعیت این است که پس از ساختن واکسن ویروس کرونا هم این بیماری تمام نمی گردد و تنها راه قطعی برای در امان ماندن هنوز مبتلا نشدن است. وبلاگ دریا زندگی به آنالیز تحولاتی می پردازد که، از نظر ریدرز دایجست (سایت انگلیسی زبان معتبر، در حوزه سبک زندگی)، بسیاری از جوامع انتظار دارند بعضی از تحولات به وجود آمده، پس از کرونا هم در بین مردم باقی بماند.

1. استفاده از ماسک و رعایت بهداشت تنفسی

بهداشت تنفسی یعنی رعایت فاصله خود با دیگران و استفاده از ماسک در مکان های عمومی که در فصل هایی مانند پاییر و زمستان از ابتلا به سرماخوردگی و آنفولانزای فصلی پیشگیری می نماید. استفاده از مواد ضدعفونی نماینده نیز یکی دیگر از نکاتی است که در آینده بدون کرونا هم به احتمال قوی در سبک زندگی ما دیده می گردد.

2. صحت سلامتی

امروزه در بسیاری از مکان هایی که فضای بسته دارند قبل از ورود، با دماسنج های الکترونیکی (بدون تماس و فقط با نزدیک کردن به پیشانی) دمای بدن را می سنجند و از نداشتن تب که یکی از نشانه های بیماری کرونا است، مطمئن می شوند. فصلی که بیماری های ویروسی به اوج خود می رسند یعنی پاییز سال های پس از کرونا هم ممکن است این فرایند ادامه داشته باشد.

در این باره بخوانید:

11 رفتار پرخطر در رستوران ها؛ از قلم نیاندازید، کرونا تمام نشده است

قبل از دوچرخه سواری، این 9 مورد را بدانیم

3. گرایش به تجمع در فضای باز

در گذشته برای تجمع های عمومی تابستانه اغلب فضای بسته با دستگاه های خنک نماینده را ترجیح می دادند ولی در حال حاضر، ترجیح برای برگزاری تجمع ها در فضای باز است. در این صورت به راحتی حفظ فاصله خود با دیگران و تهیه هوا نیز انجام می گردد. اغلب اگر مجبور باشند این گردهمایی را در فضای بسته برگزار نمایند به تهیه مناسب هوا توجه به ویژه ای دارند.

4. فراوری محصولات ارگانیک خانگی

آمار کاشت و برداشت خانگی در آمریکا بالا آمده و فراوری محصولات ارگانیک نیز پیشرفت چشمگیری دارد. حالا به این موضوع دقت کنید، ما در شرایطی مجبور می شویم خودمان احتیاجهایمان را تا حدی رفع کنیم مانند دوران قرنطینه خانگی که همین چند وقت پیش، برای جلو گیری از شیوع بیشتر کرونا اعمال شد. کسب مهارت های کاشت و برداشت، شاید در ابتدا سخت باشد ولی بعد از یادگیری، لذت غیر قابل وصفی دارد. در این اینجا می توانید درباره کاشت و برداشت آپارتمانی بخوانید.

5. پیشرفت چشمگیر ارسال غذا

در این شرایط بحرانی بعضی از رستوران ها عملکرد ارسال غذای خود را سرعت و کیفیت بخشیدند. اغلب حتی اپلیکیشن مختص به خودشان را راه اندازی کردند و زمان پاسخ گویی به تلفن ها را کاهش دادند. در این شرایط استفاده از ظروف یکبار مصرف، برای مشتری های داخل رستوران و سفارش های بیرون بر هم افزایش داشته است. ممکن است سرعت و کیفیت به کار گرفته شده در رساندن سفارش های بیرون بر، نظر ما را برای صرف غذا در خانه کمی مثبت تر نموده باشد.

6. کمبود وسایل نقلیه عمومی

بسیاری از کشورها پس از دوران قرنطینه، قانون رعایت فاصله اجتماعی را اجرایی و جامعه را برای رعایت آن تشویق کردند؛ ولی در همین بین متوجه احتیاج مبرم از طریق نقلیه عمومی بیشتر احساس شد. حالا دیگر ازدیاد جمعیت در وسایل نقلیه عمومی فقط منجر به دیر رسیدن نمی شد؛ بلکه سلامتی مسافران را به خطر مینداخت. انتظار می رود مسئولان مربوطه راهکار ها را زودتر به صورت اجرایی در آورند.

7. بهداشت در مکان های عمومی

بهبود بهداشت در مکان های عمومی از جمله نظافت سرویس های بهداشتی، رعایت فاصله با دیگران و شیرآلات هوشمند به کمتر شدن راه های انتقال ویروس یاری به سزایی کردند. انتظار می رود برای ارتقای سطح بهداشت جامعه این نکات پس از کرونا نیز با همین حساسیت رعایت شوند.

برداشتی از: ریدرز دایجست

منبع: ایرنا زندگی

به "کرونا با سبک زندگی شهری چه کرد؟ حرکت در جهت مارپیچ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا با سبک زندگی شهری چه کرد؟ حرکت در جهت مارپیچ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید