کشفی که می تواند جان میلیون ها مبتلا به سرطان را نجات دهد

به گزارش وبلاگ دریا، محققان نشان دادند که با آر ان ای (RNA) درمانی (روشی که ترکیبات درون نانوذرات لیپیدی قرار داده می شوند)، می توان سرطان را کنترل کرد. آن ها که این روش درمانی را روی موش ها آزمایش کردند، در حال برنامه ریزی برای کارآزمایی بالینی روی انسان هستند.

کشفی که می تواند جان میلیون ها مبتلا به سرطان را نجات دهد

به گزارش تارنمای mountsinai، یافته های نو نشان می دهد این رویکرد ظرفیت مؤثر در برابر تومور هایی را دارد که قبلاً در سایر قسمت های بدن توسعه یافته است.

سلول های سرطانی از راه چاره هایی برای خاموش کردن مراحل مختلف چرخه ایمنی سرطان استفاده می نمایند، فرایندی که سلول های دندریتیک تی (T) را برای از بین بردن سلول های سرطانی آموزش می دهند. محققان می گویند این محیط سرکوب نماینده سیستم ایمنی که مانع فعال شدن سلول های تی سرطان می گردد، اجازه می دهد تومور ها رشد نمایند.

جنیفر لیپشولتز از مدرسه پزشکی آیکان ماینت ساینای در آمریکا گفت: بیشتر رویکرد ها برای تقویت این نقش مهم سلول های دندریتیک برای افزایش سیگنال های فعال سازی ارائه شده به سلول های دندریتیک، طراحی شده است. با این حال در آزمایش های بالینی این روش ها چندان پیروز نبوده است. این امر به این علت است که تومور ها تمایل به تکامل به روش های مختلف برای خاموش کردن هر مرحله از چرخه ایمنی سرطان دارند.

محققان از انواع نوی از نانوذرات لیپیدی برای ارائه دو روش درمانی ام آر ان ای (mRNA) استفاده کردند تا اطمینان حاصل نمایند که سلول های دندریتیک به میزان کافی فعال شده اند تا چرخه ایمنی سرطان را تقویت نمایند.

پژوهشگران نشان دادند که استراتژی آن ها نه تنها این چرخه را فعال می نماید بلکه موانع را در مراحل دیگر نیز حذف می نماید. این موضوع باعث تغییر در ریز محیط زیست تومور شد و آن ها را از داشتن توانایی دستکاری سلول های تی (T) در مبارزه با سرطان باز داشت.

فراتر از یافته های مثبت در مدل های موش مبتلا به ملانوما، محققان آزمایش های بیشتری را برای ارزیابی اثربخشی این روش روی آغاز مجدد چرخه ایمنی سرطان به طور گسترده انجام دادند. تحقیقات آن ها نتایج دلگرم نماینده را نشان داد، زیرا این روش رشد تومور ها را در مدل های موش لنفوم سلول B به 83 درصد کاهش می دهد.

آن ها بعلاوه این روش را در مدل های موش مبتلا به سرطان سینه آزمایش کردند، جایی که تقریباً نیمی از موش ها به طور مطلوب پاسخ دادند. در مرحله بعد، محققان در حال برنامه ریزی برای امکان استفاده از این فناوری در آزمایشات بالینی هستند.

منبع: ایرنا

منبع: فرارو

به "کشفی که می تواند جان میلیون ها مبتلا به سرطان را نجات دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشفی که می تواند جان میلیون ها مبتلا به سرطان را نجات دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید