ارتباط الکل با خطر ابتلا به بیش از 60 نوع بیماری

به گزارش وبلاگ دریا، متخصصان دانشگاه آکسفورد اثر مصرف الکل روی مردان در چین را آنالیز نموده و دریافته اند حتی در افرادی که گاه به گاه الکل مصرف می نمایند، خطر بروز بعضی از بیماری ها افزایش می یابد از جمله بیش از 30 بیماری که پیش از این تصور نمی شد با الکل ارتباطی داشته باشند.

ارتباط الکل با خطر ابتلا به بیش از 60 نوع بیماری

یافته های مطالعه تازه ای که در نشریه نیچر مدیسین منتشر شد، نشان می دهد مصرف حتی مقادیر اندکی از الکل خطر ابتلا به بیش از 60 نوع بیماری را افزایش می دهد.

به گزارش ایسنا، متخصصان دانشگاه آکسفورد اثر مصرف الکل روی مردان در چین را آنالیز نموده و دریافته اند حتی در افرادی که گاه به گاه الکل مصرف می نمایند، خطر بروز بعضی از بیماری ها افزایش می یابد از جمله بیش از 30 بیماری که پیش از این تصور نمی شد با الکل ارتباطی داشته باشند.

پک کی ایم، نویسنده اصلی این گزارش و از پژوهشگران بهداشت جمعیت آکسفورد در این باره گفت: مصرف الکل با طیف گسترده تری از بیماری ها، بیش از آنچه پیش تر تعیین شده بود، مرتبط است و یافته های ما نشان می دهد که این ارتباط ها احتمالا دلیل و معلولی است.

به نوشته نیویورک پست، 51 هزار و 200 شرکت نماینده از 10 منطقه در سراسر چین برای این مطالعه انتخاب شدند که 41 درصدشان مرد بودند.

33 درصد از این مردان تایید کردند که دست کم هفته ای یک بار الکل مصرف می نمایند در حالی که فقط دو درصد زنان گفتند به طور منظم الکل می خورند.

این گروه مطالعاتی پس از 12 سال پیگیری این افراد دریافتند که الکل با افزایش خطر ابتلا به 61 بیماری برای مردان مرتبط است. از این تعداد، ارتباط 28 بیماری از جمله سرطان مری و بیماری کبد و دیابت، پیش تر با مصرف الکل تعیین شده بود.

اما ارتباط 33 مورد به جای مانده از بیماری ها با الکل از جمله سرطان معده و ریه، زخم معده، و نقرس پیش تر ثابت نشده بوده است.

بعلاوه بعضی از عادت های استفاده از الکل مانند مصرف روزانه، این خطرها را چندین برابر تشدید می نماید.

آیونا میلوود، نویسنده ارشد این مطالعه و استادیار بهداشت جمعیت آکسفورد نیز گفت: واضح است که مصرف الکل هم در چین و هم در سراسر دنیا یکی از مهم ترین عوامل خطر برای سلامتی است.

مصرف الکل حتی در حد کم به پیامدهایی از جمله سرطان های خاص و حتی مرگ زودهنگام می انجامد. با این حال، تخمین می زنند که 63 درصد آمریکایی ها همچنان به مصرف نوشابه های الکلی ادامه دهند.

در ماه ژانویه، مرکز کانادایی مصرف مواد و اعتیاد نیز رهنمودهای بهداشتی به روزشده ای درباره الکل منتشر کرد و مقام های بهداشتی کانادا گزارش دادند که هیچ میزان الکل یا هیچ نوعی از آن برای سلامتی مفید نیست، حتی به میزان کم.

منبع: عصر ایران

به "ارتباط الکل با خطر ابتلا به بیش از 60 نوع بیماری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارتباط الکل با خطر ابتلا به بیش از 60 نوع بیماری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید