آنتی بیوتیک ها کرونا را درمان نمی نمایند

به گزارش وبلاگ دریا، دستیار مدیر سازمان جهانی بهداشت درباره مصرف آنتی بیوتیک ها برای بیماران کرونایی هشدار داد.

آنتی بیوتیک ها کرونا را درمان نمی نمایند

به گزارشگروه اجتماعی وبلاگ دریا، به نقل از العربیه، کارشناس سازمان جهانی بهداشت درباره زیاده روی در مصرف بیش از حد آنتی بیوتیک هایی که بدون نسخه و یا تجویز پزشک مصرف می شوند و نیز دادن این دارو به بیماران کرونایی هشدار داد.

در برنامه شماره 61 علم در پنج (Science in 5) که با اجرای ویسمیتا گوپتا اسمیت برگزار می گردد، دکتر حنان بلخی دستیار مدیر سازمان جهانی بهداشت در مورد استفاده از آنتی بیوتیک ها برای درمان بیماران کرونا ابراز نگرانی کرد.

او در این برنامه گفت: آنتی بیوتیک ها دارو هایی هستند که در درمان عفونت های باکتریایی مفید اند، نه عفونت های ناشی از ویروس و بیماری کرونا، ناشی از عفونت با ویروس SARS-Cove-2 است. این ویروسی است که یا بیماری خفیفی در فرد ایجاد می نماید که درنتیجه فرد باید در خانه درمان گردد و یا بیماری فرد میانه و یا شدید است که بایستی فرد برای درمان به بیمارستان منتقل گردد.

دستیار مدیر سازمان جهانی بهداشت در ادامه اضافه نمود: در بعضی موارد شدید، افراد تحت معالجه بایستی در بخش مراقبت های ویژه در بیمارستان منتقل شوند؛ اما مشکل آنجاست که با وجود تعداد فراوان بیماران کرونایی، دادن آنتی بیوتیک ها به بیماران افزایش می یابد.

او در ادامه اضافه نمود: نکته اصلی اینجاست که آنتی بیوتیک ها باکتری ها را درمان می نمایند و نه ویروس ها را و بیماری کرونا ناشی از ویروس است؛ بنابراین هیچ توصیه ای برای درمان کرونا با آنتی بیوتیک ها وجود ندارد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "آنتی بیوتیک ها کرونا را درمان نمی نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آنتی بیوتیک ها کرونا را درمان نمی نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید