ماسک ضدویروسی در بازار وجود ندارد، فریب نخورید!

به گزارش وبلاگ دریا، اگرچه با شیوع بیماری کرونا دانشمندان در تلاش هستند تا ماسک های موثری بسازند، اما تا به امروز هیچگونه ماسک ضدویروسی ساخته نشده است.

ماسک ضدویروسی در بازار وجود ندارد، فریب نخورید!

به گزارش خبرنگار فناوری وبلاگ دریا؛ آیا ماسک هایی که پوشش ضد ویروسی دارند می توانند از ما در برابر ویروس کرونا بیشتر محافظت کنند؟ این ایده بسیار جالب است، اما تا به امروز مطالعات دقیق و مستقلی روی آن صورت نگرفته تا مشخص شود آیا ماسک های ضدویروسی در محافظت از افراد بهتر عمل می کند یا از شیوع بیشتر بیماری جلوگیری می کنند.

مشخصات این ماسک ها متفاوت است، اما فرض می شود که در صورت ساخت این نوع ماسک ها یا پوشش های ضدویروسی از موادی مانند مس که خاصیت ضدویروسی بالایی دارند، استفاده شود. البته وبسایت ها اطلاعات دقیقی درباره آزمایش های اجرا شده منتشر نمی کنند.

هیو- جیک چیو متخصص علوم مواد در دانشگاه آلبرتا گفت: معمولا چندین سال طول می کشد تا فناوری ماسک جدید طراحی و آزمایش شود. ما از قبل از شروع همه گیری ویروس کرونا به دنبال ساخت چنین ماسک هایی بودیم. یک روش ساده برای افزایش اثربخشی ماسک هایی که استفاده می کنید این است که اطمینان پیدا کنید که ماسک ها را درست روی صورت قرار می دهید و درست درمی آورید.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "ماسک ضدویروسی در بازار وجود ندارد، فریب نخورید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماسک ضدویروسی در بازار وجود ندارد، فریب نخورید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید