تاثیر حیات بخش داروهای ضد افسردگی بر بیماران کرونا

به گزارش وبلاگ دریا، خبرنگاران : متخصص روانپزشکی بیمارستان دکتر مسیح دانشوری بر نقش موثر مراقبت از سلامت روان و پیشگیری از افسردگی و اختلالات روان در تقویت سیستم ایمنی بدن بیماران مبتلا به کرونا COVID19)) تاکید نمود.

تاثیر حیات بخش داروهای ضد افسردگی بر بیماران کرونا

به گزارش وبلاگ دریا به نقل از بهداشت نیوز ، میترا صفا اظهار کرد: بر اساس تحقیقات، درصد لوله گذاری و مرگ و میر در بیماران مبتلا به کووید 19 با مصرف داروهای ضد افسردگی به صورت معناداری کاهش پیدا نموده است.

این متخصص با اشاره به این که در بحران کرونا اختلالات روانپزشکی در خانم ها در مقایسه به آقایان بیشتردیده می گردد گفت: اختلالات افسردگی که بالاترین تنوع بیماری های روان را به خود اختصاص داده در زنان بستری مبتلا به کرونا بیشتر از آقایان دیده می گردد.

وی اضافه نمود: ابتلا به اختلال افسردگی در زنان بستری در بخش کرونا بیمارستان مسیح دانشوری دوبرابر مردان است.

این متخصص روانپزشکی دانشگاه ادامه داد: اختلالات اضطرابی نیز که شامل اختلالات پانیک، وسواس ، اضطراب انتشاری و سایر اختلالات اضطرابی است در زنان بیش از مردان گزارش شده است.

دکتر صفا با بیان که در پاندمی کرونا، تمامی مجموعه های درمانی و بهداشتی کشور در تلاشند تا با دانش و تجربه خود به درمان و قطع زنجیره این بیماری یاری نمایند اعلام کرد:خوشبختانه با یاری تیم روانپزشکی بیمارستان دکتر مسیح دانشوری و استفاده از داروهای ضد افسردگی و ضد اضطراب به نتایج مثبتی دست یافته ایم.

وی با بیان این که پیشگیری از افسردگی و اختلالات روان به تقویت سیستم ایمنی بدن بیماران یاری قابل توجهی می نماید شرح داد: به طورکلی نتایج تحقیقات گواه این موضوع است که بیمارانی که تحت درمان های تیم های روانپزشکی بودند و درمان های اختصاصی دریافت نموده اند کمتر به آی سی یو ها منتقل شدند.

عضو هیئت علمی دانشگاه ادامه داد: هرچند که استفاده از درمان های روانپزشکی در طول مدت بستری بیماران تفاوت چندانی ایجاد ننموده ولی ارتباط معنا داری بین مصرف نمایندگان این داروها با کاهش انتقال به آی سی یو ها مشاهده شده است.

دکتر صفا گفت: در خصوص بیمارانی هم که داروهای ضد افسردگی دریافت نموده اند نیز شاهد این موضوع بوده ایم که درمان هایی همانند لوله گذاری از 22 درصد به 14 درصد رسیده و مهمتر این که آمار مرگ و میر نیز از 28 درصد به 12 درصد کاهش پیدا کرد.

منبع: اقتصادنیوز

به "تاثیر حیات بخش داروهای ضد افسردگی بر بیماران کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاثیر حیات بخش داروهای ضد افسردگی بر بیماران کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید