ابلاغ شهریه 20 هزار مدرسه غیردولتی

به گزارش وبلاگ دریا، مدیرکل مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه شهریه امسال را با هماهنگی سازمان حمایت از حقوق مصرف کننده و تولید کننده و مصوبه تنظیم بازار تدوین کردیم گفت: تا به امروز شهریه20 هزار مدرسه ابلاغ شده و در حال تکمیل و اعلام به بقیه مدارس هستیم.

ابلاغ شهریه 20 هزار مدرسه غیردولتی

سعید صالح در گفت وگو با وبلاگ دریا، با بیان اینکه ظرف دو هفته گذشته شهریه مدارس غیردولتی را در سامانه شهریه ابلاغ کردیم اظهار کرد: از مردادماه سال گذشته تا کنون 48 جلسه کارشناسی برگزار شده تا بتوانیم یک فرایند دقیق و عادلانه برای تعیین شهریه طی کنیم.

وی اضافه کرد: شهریه امسال را با هماهنگی سازمان حمایت از حقوق مصرف کننده و تولید کننده و مصوبه تنظیم بازار تدوین کردیم. تا به امروز شهریه 20 هزار مدرسه ابلاغ شده و در حال تکمیل و اعلام به بقیه مدارس هستیم.

مدیرکل مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به برگزاری جلسات ویدئوکنفرانسی با مدیران مشارکت ها و کارشناس مسئولان غیردولتی استان های سراسر کشور گفت: نظارت بر اجرای شهریه و جزئیات آن از جمله رعایت قوانین و مقررات نوسازی، شرایط شهریه فوق برنامه و تابستانه، حقوق و مزایای معلمان و کارکنان مدارس و پروتکل های بهداشتی را از مدیران خواستار شده ام.

صالح در ادامه از راه اندازی اپلیکشن سام خبر داد و گفت: این اپلیکیشن از طریق وبسایت مشارکت ها در دسترس واقع شده است و امکان خوبی برای اولیاء در انتخاب مدرسه، آگاهی از شهریه مدارس و ثبت نظرات، پیشنهادات و شکایات فراهم آورده است. امکانات دیگری هم به زودی به این برنامه اضافه خواهد شد.

وی اضافه کرد: این سامانه با همکاری شورای هماهنگی موسسان غیردولتی طراحی شده و اطلاعات و خدمات مورد نیاز اولیای دانش آموزان و موسسان مدارس غیردولتی را در اختیار آنها قرار می دهد که از جمله آنها می توان به معرفی مدارس غیردولتی نزدیک به محل سکونت، میزان شهریه و اخبار هر مدرسه و نظرسنجی و ثبت شکایت های مردمی اشاره کرد.

مدیرکل مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش در ادامه با اشاره به اینکه یکی از دغدغه های اصلی ما حل مسائل و مسائل مدارس است چرا که اگر مسائل و چالشهای آنان مرتفع نشود ، قطعا به کیفیت مطلوب در آموزش و پرورش نخواهیم رسید، بر ضرورت تحلیل شهریه مدارس و مراکز غیر دولتی تاکید کرد و گفت: باید به سمت تسهیل و دقیق شدن فرایند تعیین شهریه ها حرکت کنیم و تمامی عوامل موثر در این راستا را مورد بررسی قرار دهیم.

صالح اضافه کرد: شهریه، ترکیبی از چند سرانه مختلف است؛ سرانه حق التدریس معلمان، سرانه حق الزحمه مدیر و عوامل اجرایی، سرانه هزینه اجاره بها، کیفیت بخشی و موارد مختلف دیگر در مجموع در تعیین شهریه نقش دارند. در شرایط مالی کشور و شرایط به وجود آمده به دلیل شیوع بیماری کرونا موسسان نباید به هیچ وجه شرایط و توان مالی مردم را فراموش کنند و ارائه آموزش با کیفیت و جلب رضایت مردم را در اولویت قرار دهند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "ابلاغ شهریه 20 هزار مدرسه غیردولتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابلاغ شهریه 20 هزار مدرسه غیردولتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید