ادعای بلومبرگ: ترکیه در دریای سیاه گاز کشف کرده است

به گزارش وبلاگ دریا، فارس نوشت: رسانه ای غربی گزارش داد که ترکیه در دریای سیاه میدان نفتی گاز طبیعی کشف کرده و جمعه آن را رسماً اعلام خواهد کرد.

ادعای بلومبرگ: ترکیه در دریای سیاه گاز کشف کرده است

بلومبرگ به نقل از منابع ترکیه ای امروز چهارشنبه گزارش داد که دولت ترکیه توانسته در دریای سیاه منابع گاز طبیعی کشف کند.

به گفته این منابع مسئول، حفاری های ترکیه برای کشف منابع انرژی فسیلی در دریای سیاه نتیجه داد و این کشور یک میدان گازی کشف کرده است. با این حال هنوز میزان و عمق گاز اکتشاف شده تعیین نیست.

خبرگزاری آناتولی ترکیه امروز از قول رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور این کشور نیز گفت که ترکیه از جمعه آینده وارد مرحله جدیدی خواهد شد. رئیس جمهور ترکیه گفته که روز جمعه این هفته خبر خوبی برای مردم این کشور خواهد داد.

رسانه ها و منابع خبری آگاه خبر خوب اردوغان را اکتشاف میدان گازی در دریای سیاه عنوان کرده اند.

اعلام این خبر باعث شد که ارزش لیر ترکیه در برابر دلار آمریکا دو درصد تقویت شود و شاخص بورس استانبول نیز به همین مقدار رشد کند و ارزش سهام شرکت های پتروشیمی ترکیه بیشتر شود.

فاتح دونمز، وزیر انرژی ترکیه در این ارتباط گفته است که عملیات اکتشاف و حفاری در منطقه تونا 1 واقع در سواحل غربی ترکیه در دریای سیاه ادامه خواهد داشت.

خبر اکتشاف گاز طبیعی در سواحل ترکیه در حالی منتشر می شود که اقدامات این کشور از جمله ارسال کشتی حفاری در شرق مدیترانه و تلاش برای یافتن گاز و نفت باعث نگرانی همسایگان جنوبی و غربی ترکیه شد و تنش با این کشورها را در پی داشته است.

310 310

منبع: خبرآنلاین

به "ادعای بلومبرگ: ترکیه در دریای سیاه گاز کشف کرده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادعای بلومبرگ: ترکیه در دریای سیاه گاز کشف کرده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید