ارتش بورکینافاسو کودتا را تایید کرد

به گزارش وبلاگ دریا، خبرگزاری خبرنگاران-ساعاتی بعد از انتشار خبرها درباره دستگیری رئیس جمهور بورکینافاسو به وسیله نظامیان، ارتش این کشور اعلام نمود که قدرت را در اختیار گرفته است.

ارتش بورکینافاسو کودتا را تایید کرد

به گزارش خبرگزاری وبلاگ دریا به نقل از اسپوتنیک، روز یکشنبه گزارش ها از تیراندازی های شدید در آواگادوگو مرکز بورکینافاسو حکایت داشت اما وزیر دفاع این کشور وقوع کودتای نظامی را تکذیب کرد.

به رغم تکذیب خبر کودتای نظامی در بورکینافاسو، رسانه ها از دستگیری راک مارک کریستین کابوره رئیس جمهور بورکینافاسو به وسیله تعدادی از نظامیان شورشی خبر دادند.

با گذشت ساعتی بعد از انتشار خبر دستگیری رئیس جمهور، رسانه ها به نقل از ارتش بورکینافاسو خبر دادند که ارتش قدرت در این کشور را به دست گرفته است.

ارتش بورکینافاسو بعلاوه خاطرنشان کرد، یک دولت موقت به منظور رتق و فتق امور کشور ایجاد خواهد شد و بورکینافاسو همچنان به تعهدات بین المللی خود پایند خواهد ماند.

در بحبوحه این تحولات، شرکت ایرفرانس روز دوشنبه دو پرواز به بورکینافاسو را لغو کرد و سفارت فرانسه در این کشور آفریقایی به شهروندان فرانسوی توصیه کرد به علت درگیری های خشونت آمیز و ناآرامی ها در ارتش، از خانه و محل اقامتشان خارج نشوند.

خبرگزاری فرانسه هم در خبری به نقل از منابع امنیتی گزارش داد: راک مارک کریستین کابوره رئیس جمهور، رئیس مجلس و وزرای دولت بورکینافاسو در پادگان سانگولی لامیزانا حضور دارند و عملاً در دستان سربازان هستند.

مقام های دولت بورکینافاسو تا به امروز به صورت رسمی در خصوص این گزارش ها و حدس ها درباره کودتا و دستگیری رئیس جمهور اظهار نظری انجام نداده اند.

فارس

منبع: خبرگزاری آریا

به "ارتش بورکینافاسو کودتا را تایید کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارتش بورکینافاسو کودتا را تایید کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید