اعلام برنامه موکب های ایران برای اربعین

به گزارش وبلاگ دریا، ایسنا/ براساس آخرین خبرهای بدست آمده، اعلام برنامه موکب های ایران برای اربعین صورت گرفت.

اعلام برنامه موکب های ایران برای اربعین

داستان چیست؟

یوسف افضلی در نشست هم اندیشی با مسئولان تعدادی از مواکب استان تهران یادآور شد: با توجه به اینکه مردم، عشایر و مسئولان عراق، میزبانان اصلی مراسم اربعین حسینی هستند، منتظر تصمیم و اعلام رسمی آن ها در خصوص چگونگی برپایی این کنگره عظیم جهانی هستیم.

او افزود: با توجه به فرصت اندکی که تا موسم اربعین حسینی باقی است، برنامه های مختلفی با فرض برگزاری عمومی، برگزاری محدود و برگزار نشدن مراسم اربعین حسینی با مشارکت مسئولان مواکب ایرانی در حال تدوین نهایی است.

دبیر کمیته مشارکت های مردمی ستاد اربعین حسینی با تاکید بر اینکه تابع تصمیم مجامع رسمی مانند ستاد مقابله با کرونا و وزارت بهداشت در خصوص برپایی آئین های مذهبی هستیم، اظهار کرد: در برنامه اول با فرض برگزاری عمومی کنگره عظیم اربعین حسینی، محور فعالیت موکب های ایرانی به جای تغذیه، متمرکز بر ارائه خدمات سلامت محور با رعایت پروتکل های بهداشتی خواهد شد.

افضلی افزود: براساس برنامه دوم با فرض محدود شدن مراسم اربعین به شهروندان عراقی، این آمادگی وجود دارد تا چند موکب ایرانی را با رعایت پروتکل های بهداشتی برای ارائه خدمات سلامت محور به برادران عراقی اعزام کنیم.

او درباره برنامه سوم یعنی برای زمان برگزار نشدن کنگره اربعین گفت: در این صورت از ظرفیت مواکب ایرانی در رزمایش کمک مومنانه، مقابله با کرونا، ارائه خدمات سلامت محور و فعالیت های جهادی در بازسازی مناطق محروم استفاده خواهد شد.

معاون فرهنگی و مشارکت های مردمی ستاد بازسازی عتبات عالیات افزود: هم اکنون در حال رایزنی با مسئولان عتبه ها و دولت عراق هستیم تا در صورت موافقت آنها، در ایام محرم، دو یا سه موکب سلامت ایرانی را به صورت پایلوت و با رعایت سخت ترین پروتکل های بهداشتی به عراق اعزام کنیم.

افضلی همچنین از فعالیت جهادی موکب های ایرانی در ماه های اخیر در قالب رزمایش کمک مومنانه و مقابله با کرونا تجلیل کرد.

منبع: همگردی

به "اعلام برنامه موکب های ایران برای اربعین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعلام برنامه موکب های ایران برای اربعین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید