افزایش تقاضا در نمادهای پالایشی ، عملکرد بهتر شاخص هم وزن

به گزارش وبلاگ دریا، شروع معاملات امروز با افزایش تقاضا در نمادهای کوچک همراه بود و شاخص کل بیش از نیم درصد رشد کرد، همچنین در جریان معاملات امروز بازار سهام شاخص هم وزن حدود یک درصد رشد کرد و نشان از عملکرد بهتر سهم های کوچک نسبت به نمادهای بنیادین است. برخی از کارشناسان عقیده دارند در جریان معاملات هفته آینده بازار سهام دوباره به نمادهای بنیادین توجه می کند.

افزایش تقاضا در نمادهای پالایشی ، عملکرد بهتر شاخص هم وزن

از طرفی به گفته حمیدرضا فرهادی، کارشناس بازار سهام عقیده دارد به دلیل ابهامات دیپلماتیک و نوسان گیری بازارگردان ها بازار سهام به محلی برای نوسان گیری تبدیل شده و به همین دلیل سهم های کوچک بازار سهام مورد توجه سهامدارن قرار گرفته اند.

در جریان معاملات امروز بازار سهام نمادهای پالایشی فرایند بهتری دارند و نمادی مانند شتران از تاثیرگذارارن مثبت بر شاخص کل است.

در جریان معاملات این هفته از بازار سهام فرایند معاملات متعادل بود و گرایشات مثبت به دلیل افزایش تقاضا در نمادهای شاخص ساز شاخص کل رنج مثبت پیدا کرد.

در جریان معاملات امروز بازار سهام نمادهای وپارس، شتران، وبملت و خودرو بیشترین تاثیر مثبت و نمادهای فملی، فولاد و فخوز بیشترین تاثیر منفی را بر بازار سهام داشتند.

به دلیل اینکه نمادهای شاخص ساز مانند شستا و فولاد فرایند صعودی قوی ندارند شاخص کل رشد چندانی ندارد و به همین دلیل عملکرد شاخص هم وزن بهتر از شاخص کل است.

آخرین اخبار بورس را در صفحه بورس وبلاگ دریا بخوانید.

منبع: تجارت نیوز

به "افزایش تقاضا در نمادهای پالایشی ، عملکرد بهتر شاخص هم وزن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش تقاضا در نمادهای پالایشی ، عملکرد بهتر شاخص هم وزن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید