امیرعبداللهیان: اراده غرب، زمان خاتمه مذاکره را معین می نماید

به گزارش وبلاگ دریا، وزیر امور خارجه با بیان این که با جدیت، برنامه و ابتکار در میز مذاکره حضور داریم و برای رسیدن به یک توافق خوب مصمم هستیم، گفت: زمان انتها مذاکره را ترجمان اراده طرف های غربی در پایبندی کامل آنها به برطرف تحریم ها و بازگشت همه طرف ها به تعهداتشان مشخص خواهد نمود.

امیرعبداللهیان: اراده غرب، زمان خاتمه مذاکره را معین می نماید

به گزارش فارس، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران امروز (پنجشنبه) طی اظهاراتی در مراسم بزرگدشت چهل و سومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در جمع سفرا و روسای نمایندگی های خارجی مقیم تهران بیان نمود: ملت عزتمند ایران در طول تاریخ اثبات نموده است عزت و احترام را با عزت و احترام پاسخ می دهد و تهدید را با مقاومت، ایستادگی و با زبان متقابل پاسخ خواهد داد.

وی اعلام نمود: امروز در وین، یک آزمون بزرگ در مقابل آمریکا و طرف های غربی واقع شده است که در مقابل جامعه جهانی باید رفتار واقعی خود را به نمایش بگذارند.

وزیر خارجه توضیح داد: ما با جدیت، برنامه و ابتکار در میز مذاکره حضور داریم، برای رسیدن به یک توافق خوب مصمم هستیم. زمان انتها مذاکره را ترجمان اراده طرف های غربی در پایبندی کامل آنها به برطرف تحریم ها و بازگشت همه طرف ها به تعهداتشان مشخص خواهد نمود.

رئیس دستگاه دیپلماسی بعلاوه در ادامه سخنانش رویکرد دولت سیزدهم را مردمی و تحول گرایانه خواند و گفت: رویکرد دولت تازه عملگرایی و به نتیجه رساندن اسناد و اجرای قوانینی است که به تعویق افتاده و این موضوع در سیاست خارجی نیز دنبال می گردد.

وی با ذکر این نکته که توسعه مناسبات دوجانبه را بر مبنای منافع مشترک و برابر دنبال می کنیم، یادآور شد: دولت سیزدهم نگاه ویژه ای به همکاری های منطقه ای و بین المللی دارد.

امیرعبداللهیان با اشاره به مذاکرات جاری در وین اعلام نمود: امروز همزمان با سالروز پیروزی انقلب اسلامی همکاران ما در وین در حال مذاکره برای برطرف تحریم های ظالمانه هستند و ملت ایران در طول تاریخ نشان داده که عزت را با عزت و تهدید را با مقاومت، ایستادگی و زبان متقابل پاسخ می دهد.

ادامه دور هشتم مذاکرات وین به منظور برطرف تحریم ها از روز سه شنبه 19 بهمن ماه در شهر وین مرکز اتریش از سر گرفته شد. علی باقری در رأس هیأتی روز سه شنبه به وین رفت و رایزنی ها در سطوح مختلف در مرکز اتریش در جریان است.

لازم به ذکر است وزیر امور خارجه سه شنبه 19 بهمن ماه نیز در گفت وگوی تلفنی با سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه ضمن اعلام آمادگی ایران برای رسیدن به توافق خوب در اسرع وقت، توضیح داد: بدون اقدامات ملموس و واقعی غرب، سرعت پیشرفت در مذاکرات حاصل نخواهد شد.

منبع: فرارو

به "امیرعبداللهیان: اراده غرب، زمان خاتمه مذاکره را معین می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امیرعبداللهیان: اراده غرب، زمان خاتمه مذاکره را معین می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید