برپایی نمایشگاه گردشگری ترکیه در شهر وان

به گزارش وبلاگ دریا، با حضور نمایندگانی از ایران، سومین نمایشگاه بین المللی گردشگری ترکیه در شهر وان برگزار گشت.

برپایی نمایشگاه گردشگری ترکیه در شهر وان

نمایندگان بخش گردشگری ایران، ترکیه، گرجستان، جمهوری آذربایجان و ارمنستان در این نمایشگاه که از دیروز به مدت چهار روز در شهر وان در شرق ترکیه دایر شده، حضور دارند.

توسعه تجارت و تقویت صنعت گردشگری بین کشورهای منطقه هدف از برپایی این نمایشگاهعنوان شده است.

نادر فلاحی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل با اشاره به حضور نمایندگان بخش گردشگری چهار استان اردبیل، زنجان، آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی در این نمایشگاه بیان نمود که برگزاری چنین نمایشگاهی با توجه به اینکه کشورهای منطقه اشتراکات فراوانی دارند و برای برقراری تسهیل سفر بین آن ها، می تواند به تقویت ارتباطات مثبت بین این کشورها بیانجامد.

فلاحی از جمله اهداف حضور ایران در این نمایشگاه را جذب گردشگران خارجی، استفاده از تجربه فعالان بخش گردشگری، معرفی توانمندی های گردشگری ایران به خصوص استان های همجوار در ترکیه و منطقه قفقاز و نیز جذب سرمایه گذاران این بخش ذکر کرد.

در این نمایشگاه غرفه استان اردبیل که با استفاده از نمادهای بومی ایرانی از جمله بقعه شیخ صفی الدین اردبیلی و صنایع دستی محلی تزئین شده، به گفته مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل به عنوان غرفه برتر انتخاب شده است.

ایشان در ادامه اضافه کرد:

از طرف استاندار اردبیل جهت توسعه روابط اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی بین دو استان اردبیل و وان در این نمایشگاه نشان دوستی به استاندار وان اهدا شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل اضافه کرد اردبیل از حضور فعالان گردشگری و سرمایه گذاران ترک در این استان استقبال می کند و در این نمایشگاه ظرفیت های گردشگری ایران و به خصوص استان معرفی گشت.

با استفاده از فن آوری نوین و در راستای توسعه گردشگری الکترونیک، در نمایشگاه گردشگری ترکیه برای معرفی جاذبه های استان اردبیل از طریق فراهم سازی بازدید مجازی از بقعه شیخ صفی الدین اردبیلی مورد استقبال بازدیدکنندگان قرار گرفته است.

منبع: کجارو / ایرنا

به "برپایی نمایشگاه گردشگری ترکیه در شهر وان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برپایی نمایشگاه گردشگری ترکیه در شهر وان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید