همایشها و نمایشگاه ها

محققان دانشگاه تهران یک ربات گرده افشان گردو ساختند

به گزارش خبرنگاران به نقل از دانشگاه تهران، دکتر محمد دهقانی، استادیار دانشکدگان کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران درباره اهمیت و ضرورت این طرح، شرح داد: گرده افشانی مناسب امری ضروری در تشکیل میوه درختان است؛ اما گرده افشانی طبیعی ناکافی باعث شده...

28 اسفند 1401

نمایشگاه گروهی آب و آینه در نگارخانه شفق

از گذشته های دور آینه کاری در ایران جایگاه ویژه ایی داشت و یک هنر اصیل و خیره کننده بود که از آن در طراحی و زینت بخشیدن مکان های مقدس و قصرهای باشکوه استفاده می شد.

8 اسفند 1401

تشریح اقدامات پژوهشکده گردشگری جهاد دانشگاهی خراسان رضوی در نمایشگاه گردشگری تهران

ایسنا/ براساس خبرهای واصله، تشریح اقدامات پژوهشکده گردشگری جهاد دانشگاهی خراسان رضوی در نمایشگاه گردشگری تهران صورت پذیرفت.

3 اسفند 1401

ماسکی که با آن مخفیانه صحبت می کنید

وزن آن 220 گرم بوده و یک میکروفن درون آن واقع شده است تا فردی که آن سوی تلفن است صدای اضافه محیط خارجی را نشنود. در حالی که 80 درصد از ارتعاشات صدا به وسیله ماسک جذب می گردد، کاربر می تواند به راحتی نفس بکشد، زیرا مانعی برای جریان یافتن هوا به داخل وخارج...

23 دی 1401

شهرهای اسرارآمیز اروپا، پنجره ای به شگفتی و شکوه

اسرار شهرهای میلان، لندن، پاریس یا بارسلونا دیگر پنهان نیست ولی اروپا مکان های زیادی دارد که هیچگاه قبلا درباره سفر به آنجا و بازدید از آن ها فکر نکرده اید. این مقاله درباره شهرهای اسرارآمیز اروپا، شهرهای افسانه ای اروپا و شهرهای دیدنی اروپا است.

18 دی 1401

دیدنی ترین بناهای طراحی شده از طریق فرانک گری

فرانک گری Frank Gehry یکی از شناخته شده ترین معماران تمام تاریخ است و کلکسیون طراحی های او اثر فوق العاده خود را روی بسیاری از شهرهای سرتاسر جهان گذاشته اند. هر زمان که یک پروژه نو در حال طراحی از طریق این معمار 88 ساله کانادایی اعلام می شود، شهری که قرار است...

16 دی 1401

خیابان سپه قزوین

اگر تا به امروز فکر می کردید قزوین تنها یک شهر صنعتی است و جاذبه گردشگری ندارد، این بار به جای این که راهی شهرهای تکراری شوید، مرکز ایران در دوره صفویه را از نزدیک ببینید.

6 دی 1401

آنالیز تمهیدات لازم برای جشنواره بین المللی صنایع دستی و هنرهای سنتی فجر

ایرنا/ براساس آخرین خبرهای منتشر شده، آنالیز تمهیدات لازم برای جشنواره بین المللی صنایع دستی و هنرهای سنتی فجر صورت پذیرفت.

3 دی 1401

تور مجازی گوگل برای عاشقان هنر ، واقعیت افزوده شما را به ضیافت آثار ورمیر می برد

برنامه تازه گوگل به کاربران اجازه می دهد نقاشی های یوهانس ورمیر، شاعر فقید و شهیر هلندی را به واسطه تکنولوژی واقعیت افزوده دیدن نمایند.

30 آذر 1401

برندگان خوش شانس منتظر باشند ؛ تاریخ قرعه کشی محصولات ایران خودرو تعیین شد

ایران خودرو 2 طرح فروش فوق العاده و پیش فروش یک ساله محصولات خود را برای سه گروه متقاضیان عادی، دارندگان خودرو فرسوده و طرح حمایت از خانواده و جوانی جمعیت ویژه آبان 1401 به اجرا گذاشته است.

8 آبان 1401

برج کپسولی نمادین در توکیو و یک دهه عکاسی از آن

یک عکاس به نوریتاکا مینامی بیش از یک دهه را صرف مستندسازی برج کپسولی نمادین ناکاگین در توکیو با روی دوربین های با فرمت بزرگ قبل از تخریب آن در ماه گذشته کرد.

7 مهر 1401

قدیمی ترین قطع عضو دنیا در اسکلت 31000 ساله کشف شد

اسکلت 31000 ساله یک فرد جوان که در غاری در اندونزی یافت شده و که پنجه پای چپ و بخشی از ساق پای چپ را ندارد، قدیمی ترین شاهد شناخته شده از قطع عضو را نشان می دهد.

20 شهریور 1401

سفر اقدامی برای فرار از زندگی روزمره و بازیابی انرژی است

ایسنا/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده، سفر اقدامی برای فرار از زندگی روزمره و بازیابی انرژی است.

24 تیر 1401

دومین فراخوان پذیرش مرکز نوآوری تخصصی علوم مهندسی دانشگاه شیراز منتشر شد

مرکز نوآوری تخصصی علوم مهندسی دانشگاه شیراز دومین فراخوان پذیرش بهار 1401 را منتشر کرد.

16 تیر 1401

تردد اتوبوس های گردشگری و برگزاری نمایشگاه اتوبوس های نوستالژی در نوروز

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران از ایجاد خطوط اتوبوس گردشگری ویژه نوروز خبر داد.

8 تیر 1401

تخته سیاه استیون هاوکینگ چه اسراری را پنهان کرده است؟

گرانش اکسون(Exxon gravity) چیست و چرا روی تخته سیاه استیون هاوکینگ، فیزیکدان افسانه ای قرار گرفته است؟

31 خرداد 1401

چطور مجوزتاسیس اقامتگاه بوم گردی بگیریم؟

بومگردی و سفر به منطقه ها خوش آب و هوا نوع تازه سفر است که درسالهای اخیر هواداران زیادی پیدا نموده است . طبق پیش بینی کارشناسان این نوع گردشگری در پساکرونا رونق بیشتری خواهد گرفت چون گردشگران به سفرهای داخلی و مقاصد روباز و خلوت روستایی تمایل بیشتری نشان...

20 خرداد 1401

به نسل جوان باستان شناس کشور میدان دهیم

ایرنا/ براساس سخنان قائم مقام وزیر میراث فرهنگی کشور، به نسل جوان باستان شناس کشور میدان دهیم.

13 خرداد 1401

معرفی هتل 4 ستاره برلین مارک در برلین

هتل برلین مارک | Berlin Mark Hotelاین هتل 4 ستاره با امکانات متنوع و فراوانی که ارائه می دهد، راحتی را برای شما به ارمغان می آورد. هتل برلین مارک Berlin Mark Hotel موقعیت بسیار مناسبی در شهر داشته به طوری که پیاده با 2 دقیقه پیاده روی به خیابان کورفورستندام برلین خواهید...

5 اردیبهشت 1401

دانشگاه اصفهان و مجموعه فرهنگی سعدآباد تفاهم نامه همکاری امضا کردند

دانشگاه اصفهان و مجموعه فرهنگی سعدآباد تفاهم نامه پژوهشی و مطالعاتی با هدف برگزاری مشترک نمایشگاه های موضوعی و همایش علمی و فرهنگی امضا کردند.

2 اردیبهشت 1401
تعداد: (64)