بهم رسانی 17 هزار میلیاردی شرکت های دانش بنیان با صنایع نیازمند

به گزارش وبلاگ دریا، تهران (پانا) - رئیس هیات عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران از بهم رسانی 17 هزار میلیاردی شرکت های دانش بنیان با صنایع نیازمند خبر داد.

بهم رسانی 17 هزار میلیاردی شرکت های دانش بنیان با صنایع نیازمند

به گزارش وزارت صمت، محسن صالحی نیا گفت: زمینه انعقاد 130 قرارداد به هم رسانی بین شرکت های دانش بنیان و فناور با واحدهای نیازمند در بخش تولید و صنعت به ارزش 17 هزار میلیارد ریال فراهم شده است.

معاون وزیر صمت با اشاره به طرح رسوخ فناورانه که از سال گذشته از سوی وزارت صمت به ایدرو سپرده شده است، گفت: در جریان این طرح ایدرو اقدام به شناسایی دقیق نیازهای فناورانه واحدهای تولیدی از یک سو و شناسایی شرکت های دانش بنیان توانمند از سوی دیگر نموده و با پیوند ظرفیت ها و توانمندی های شرکت های دانش بنیان و نیازهای فناورانه کارخانجات صنعتی در نهایت بهم رسانی کسب و کار بین آنها در قالب تعریف پروژه های فناورانه را انجام داده است.

وی ادامه داد: اجرای این طرح علاوه بر توسعه داخلی سازی محصولات فناورانه و دانش بنیان و کاهش واردات این اقلام، موجب توسعه بازار محصولات شرکت های دانش بنیان شده و افزایش درآمد زایی و اشتغالزایی اینگونه شرکت ها را که عموماً نوپا هستند، در پی دارد.

رئیس هیأت عامل ایدرو به برخی از محصولات فناورانه در راستای اجرای این طرح اشاره و شرح داد: دستگاه فلومتر اولتراسونیک مورد استفاده در صنایع آب و فاضلاب و صنعت نفت با صرفه جویی ارزی 25 هزار دلار، سانتریفیوژهای توپولار، دکانتور و سنگ مخزن مورد استفاده در صنایع دارویی، غذایی و صنایع نفت و گاز با صرفه جویی ارزی فعلی 350 هزار دلار و پیگ های هوشمند MFL مورد استفاده برای پایش سلامت خطوط لوله نفت و گاز با پتانسیل صرفه جویی ارزی در صورت توسعه بازار 20 میلیون دلار از جمله این طرح ها است.

صالحی نیا افزود: نقش صندوق های حمایتی از قبیل صندوق نوآوری و شکوفایی و سایر مراکز حمایتی در تأمین منابع مالی این بهم رسانی ها و پشتیبانی از شرکت های دانش بنیان به منظور اجرای سفارش های صنایع را کلیدی و مؤثر خواند و ابراز امیدواری کرد این فرایند حمایتی همچنان استمرار و افزایش یابد.

به گفته معاون وزیر صمت طرح رسوخ فناوری در معاونت صنایع پیشرفته ایدرو همچنان به عنوان یک برنامه جدی در سال جهش تولید در حال پیگیری است. وی از کلیه شرکت های دانش بنیان و فناور و نیز واحدهای صنعتی دارای نیازهای فناورانه دعوت کرد تا با مراجعه به این معاونت از ظرفیت های بهم رسانی بهره مطلوب ببرند.

منبع: خبرگزاری پانا

به "بهم رسانی 17 هزار میلیاردی شرکت های دانش بنیان با صنایع نیازمند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهم رسانی 17 هزار میلیاردی شرکت های دانش بنیان با صنایع نیازمند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید