خبرنگاران وزارت ارتباطات به تأمین تبلت برای دانش آموزان محروم مکلف شد

به گزارش وبلاگ دریا، تهران - خبرنگاران - سخنگوی کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس با اشاره به بررسی طرح رایگان شدن اینترنت برای دانش آموزان مناطق محروم، گفت: کمیسیون آموزش در مصوبات امروز خود، بر کنترل آسیب های فضای مجازی و دسترسی دانش آموزان به تجهیزات آموزشی تأکید کرد.

خبرنگاران وزارت ارتباطات به تأمین تبلت برای دانش آموزان محروم مکلف شد

به گزارش وبلاگ دریا از خانه ملت، احمدحسین فلاحی در تشریح نشست روز دوشنبه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اظهار کرد: دستور کار نخست امروز کمیسیون بررسی طرح رایگان شدن اینترنت برای دانش آموزان، معلمان و مدارس بود که موادی از این طرح مورد بررسی قرار گرفت.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تأکید کمیسیون بر استفاده دانش آموزان از سیم کارت های دانش آموزی کنترل شده است، اضافه کرد: لذا باید آسیب های این حوزه را با در نظر دریافت تدابیری به حداقل رساند.

وی یادآور شد: بر اساس مصوبه کمیسیون، وزارت ارتباطات مکلف به تأمین تبلت مورد نیاز دانش آموزان محروم از دسترسی به تجهیزات آموزشی با همکاری سایر دستگاه ها با استناد ماده 69 قانون برنامه ششم و بند ج تبصره 18 قانون بودجه سال 1399 شد.

فلاحی اضافه کرد: نظارت محتوایی در این قانون بر عهده سازمان پژوهش و برنامه ریزی وزارت آموزش و پرورش و نظارت فنی بر عهده مرکز ملی فضای مجازی کشور تعیین شده است.

سخنگوی کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس اضافه کرد: دستور کار پایانی کمیسیون نیز بررسی طرح اجرای اصل 15 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران (تدریس زبان های محلی و قومی در مدارس و دانشگاه های کشور) بود که بحث های کارشناسی در این رابطه در کمیسیون مطرح و ادامه بررسی این طرح به جلسات بعدی کمیسیون منتقل شد.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران وزارت ارتباطات به تأمین تبلت برای دانش آموزان محروم مکلف شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران وزارت ارتباطات به تأمین تبلت برای دانش آموزان محروم مکلف شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید